Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
06.11.2018, 12:11

Platforma plná identických fotografií. Áno, Instagram.

Všetci uverejňujú to isté, a aj napriek tomu je sociálna sieť populárna.

Platforma plná identických fotografií. Áno, Instagram.
Zdroj: Instagram

Trendy sociálna sieť dosiahla v júni míľnik v podobe prekročenia miliardy používateľov mesačne. Stala sa tak už štvrtou platformou s takouto používateľskou základňou, ktorá spadá pod spoločnosť Facebook. Popularita Instagramu stále rastie a momentálne sa už dostal do rebríčka top 10 najzaujímavejších sociálnych sietí vo svete. Patrí mu šieste miesto. Instagramový účet s názvom Instagram, ktorý uverejňuje farebné príspevky zozbierané z ostatných účtov z celého sveta má 249 miliónov followerov. Najviac spomedzi všetkých, aj celosvetových hviezd, medzi ktoré patrí Selena Gomez, Cristiano Ronaldo, Ariana Grande a najsledovanejšiu päticu uzatvára Beyoncé. Sú však aj také profily, ktoré instagramové príspevky mierne zosmiešňujú, alebo upozorňujú na ich častý výskyt.

Insta Repeat

Instagramový účet, ktorý má opačný účel ako ten najpopulárnejší, sa volá charakteristicky k obsahu. Insta Repeat má síce zatiaľ iba 265-tisíc sledovateľov, no počet jeho fanúšikov sa zvyšuje. Podstatou profilu je ukázať, že všetci prispievajú na sociálnu sieť presne rovnakými príspevkami. Atraktívne fotografie sú síce krásne, ale nadšenie z ich jedinečnosti klesá, keď ich pridá trochu s pozmeneným gardé niekoľko ďalších účtov, a to hovoríme o tisícoch. Identická podoba je úplne jasne čitateľná zo stoviek fotografií. Na prvý pohľad originálne snímky sú v skutočnosti len kópie už známych záberov. Autor účtu zbiera na platforme populárne fotky ako výhľad na prírodu rovno zo stanu, človek pred vodopádom a rôzne ďalšie. Kameňom úrazu môže byť hrozba, že si autori fotografií svoje diela spoznajú. A môžu nahlásiť nielen koláž, v ktorej sa ich snímka nachádza, ale celý účet. Za opakované nahlásenie koláží hrozí aj vymazanie profilu. V ešte horšom prípade môže ísť o porušenie autorských práv, na ktoré nemá autor Insta Repeat, z pochopiteľných dôvodov, dosah.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Triangle cave PT. II Mostly at the same cave but ? to those who managed to make the same pic at a different place

Príspevok, ktorý zdieľa Insta Repeat (@insta_repeat),

Paródia celebrít

Austrálčanka Celeste Barber sa svojimi fotografiami a videami preslávila natoľko, že ju dnes na Instagrame sleduje takmer päť miliónov ľudí. Jej fotky bavia celý svet, pretože na nich napodobňuje a istým spôsobom aj zosmiešňuje niektoré príspevky známych osobností. Predlohou rastúcej hviezdy na sociálnej sieti sú zvláštne pózy a fotky v absurdných situáciách populárnych modeliek a celebritných tvárí. Paródie ľudí bavia a tieto, ktoré majú súvis s dokonalými krásnymi telami, možno o to viac.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Good old pizza tits. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny

Príspevok, ktorý zdieľa Celeste Barber (@celestebarber),

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.