Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.11.2018, 15:40

Markíza a JOJ porušili zákon, od Rady dostali vysokú pokutu

Na nedoržiavanie litery zákona upozorňujú Radu diváci televízií a poslucháči rádií.

Rada pre vysielanie a retransmisiu sa na svojom dnešnom zasadnutí (7. 11. 2018) zaoberala ďalšími sťažnosťami divákov a poslucháčov na vysielanie televízií a rádií. O výsledkoch informovala v tlačovej správe.

Pokutu 13 276 eur udelila vysielateľovi Markíza – Slovakia za porušenie zákona, ku ktorému došlo tým, že v dňoch 5. a 6. apríla tohto roka odvysielala na svojej stanici Doma štyri časti programu Nikdy ťa neopustím s titulkami pre osoby so sluchovým postihnutím, ktoré nezachytávali hovorený prejav spôsobom, ktorý umožnil porozumieť jeho obsahu. Text titulkov pre osoby so sluchovým postihnutím k uvedeným programom nebol ani zarovnaný na stred a sprevádzanie programu titulkami nebolo pri vysielaní zreteľne označené.

Pokutu 8 000 eur dostala televízia JOJ (vysielateľ MAC TV) za porušenie ochrany maloletých pri vysielaní programu Rodinné záležitosti. Relácia zo dňa 16. aptíla tohto roka bola označená ako nevhodná pre maloletých divákov do 12 rokov napriek tomu, že zobrazovala resp. prezentovala závislosti a obsahovala vulgárne vyjadrovanie a vulgárne gestá, pre ktoré mala byť klasifikovaný ako nevhodná pre maloletých divákov do 15 rokov.

Upozornenie na porušenie zákona dostala TA3 a Vaša TV za nedodanie podkladov a štatistík a Kinet TV za chýbajúce logo na obrazovke pri vysielaní programov.

Rada tiež udelila licenciu na celoplošné digitálne vysielanie televíznej programovej služby LED TV spoločnosti LED promotion.

Za neopodstatnené uznala štyri sťažnosti, respektíve ich časti.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.