Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.11.2018, 16:30

Z Trendu odchádza zakladajúci šéfredaktor Oliver Brunovský

Svoje pôsobenie ukončí po vzájomnej dohode, meno nástupcu zatiaľ vydavateľstvo nezverejnilo.

Z Trendu odchádza zakladajúci šéfredaktor Oliver Brunovský
Zdroj: Trend

Dlhoročný šéfredaktor týždenníka Trend Oliver Brunovský končí vo funkcii. Vydavateľstvo News and Media Holding (NMH) o tom informovalo na stránke Mediálne.sk, ktorá je súčasťou vydavateľstva. Svoje pôsobenie ukončí po vzájomnej dohode, predbežne k 31. decembru.

Meno nástupcu zatiaľ vydavateľstvo nezverejnilo, pravdepodobne bude z interných zdrojov redakcie Trendu. 

Oliver Brunovský bol v 90-tych rokoch zakladajúcim šéfredaktorom a konateľom Trendu, po dlhej prestávke sa k riadeniu redakcie vrátil v roku 2013, kedy odišiel šéfredaktor Pavol Suďa.

„Po 27 rokoch som dospel k presvedčeniu, že je čas ísť. Chcel by som sa v prvom rade poďakovať všetkým kolegom, s ktorými som mal možnosť na tomto projekte spolupracovať," uviedol k svojmu odchodu Brunovský. 

Týždenník Trend začal vychádzať v roku 1991. V bývalom vydavateľstve Trend Holding bol Brunovský jedným z trojice spolumajiteľov. Od nich vydavateľstvo v roku 2014 kúpila skupina Penta a postupne ho začlenila pod nový mediálny dom News and Media Holding. Po akvizícii ostatní dvaja konatelia -  Elena Klimešová a Ľubomír Hrušovský - z vydavateľstva odišli.

„Oliver bol roky kľúčovou postavou, ak nie symbolom TRENDU. Zanecháva však veľmi kvalitnú redakciu, z ktorej verím, že budeme schopní vybrať dôstojného nástupcu,“ vyjadril sa k odchodu Brunovského generálny riaditeľ NMH Michal Teplica a dodal: „Z pohľadu stratégie nášho vydavateľstva vnímame budúcnosť TRENDU predovšetkým ako média, ktoré je určené pre najnáročnejšieho čitateľa."

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.