Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.11.2018, 10:46

Novinári odmietajú Ficove útoky. Viac ako 350 novinárov podpísalo petíciu

Fico označil novinárov za komediantov.

Novinári odmietajú Ficove útoky. Viac ako 350 novinárov podpísalo petíciu

Odmietame Ficove útoky na novinárov, tak sa volá petícia, ktorú podpísala zatiaľ viac ako 350 slovenských novinárov. Vznikla ako reakcia na výroky bývalého premiéra a súčasného predsedu Smer-u Roberta Fica. Ten na svojom Facebookovom profile  zverejnil video, v ktorom sa prihovoril novinárom. Označil ich za komediantov a v závere videa im poprial, aby "ich dobre trafilo". 

Robert Fico vo svojom príhovore narážal na na fakt, že podľa neho niektorí novinári zle interpretujú výsledky komunálnych volieb a ohrozujú tak demokraciu na Slovensku.

V závere novinárom Fico odkázal, že napriek džihádu, ktorý médiá voči Smer-u vedú, strana ide vyhrať voľby. "A nech vás, komediantov medzi novinármi dobre trafí!, ukončil svoj príhovor na Facebooku Robert Fico.

Pod petíciu novinárov, ktorí odmietajú Ficove útoky novinárov sa podpísali kolegovia z viacerých spravodajských médií, ako sú Aktuality.sk, Denník N, Sme, Pravda, RTVS. Kompletný zoznam nájdete tu.

Fica za výroky na novinárov a organizátorov protestov Za slušné Slovensko kritizovala aj slovenská sekcia Asociácie európskych novinárov. Poukázala na to, že "média sú súčasťou dialógu v demokratickej spoločnosti, systému kontroly politickej moci a úsilie viesť trvalú vojnu s nimi len potvrdzuje, že nie každý politik si vidí na špičku nosa".

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.