Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.11.2018, 10:45

Televízie prinesú v novom roku nové seriály aj veľké šou

V novom roku zabojujú televízie o divákov s viacerými novinkami. K stáliciam obrazoviek pribudnú viaceré pôvodné seriály, ťahákmi budú aj nové výpravné šou.

Televízie prinesú v novom roku nové seriály aj veľké šou
Zdroj: TV JOJ

Hoci sa jesenná televízna sezóna rozbehla len pred dvomi mesiacmi, televízie už avizujú nové formáty, ktoré sa dostanú do vysielania v budúcom roku. Okrem úplných noviniek nebudú chýbať ani pokračovania úspešných, ale aj menej úspešných formátov tohto roka.

Markíza stavila na istotu
Televízia Markíza chce s novými formátmi nadviazať na svoje tohtoročné výsledky, ktorými si potvrdila pozíciu lídra na slovenskom televíznom trhu. Po minuloročnom odchode z bezplatného DBV-T sa jej v tomto roku podarilo medziročne zvýšiť trhové podiely a tiež náskok voči konkurencii. Zásluhu na tom mali najmä tohtoročné seriálové novinky – denný seriál Oteckovia a obnovení Susedia.

Obidva formáty si pripisujú už od uvedenia na obrazovky nadštandardnú sledovanosť. Oteckovia absolútne ovládli dôležitý podvečerný slot v acceess-prime a zaradili sa medzi najsledovanejšie programy na trhu. Ich priemerný trhový podiel sa pohybuje v jesennej sérii na úrovni 39 percent v komerčnej cieľovej skupine divákov 12 – 54 rokov a nebudú chýbať v programovej štruktúre Markízy ani budúci rok. Rovnako ako Susedia, ktorí si v aktuálnej jesennej sérii dosiaľ pripísali podiel takmer 28 percent.

Ďalšou sezónou budú pokračovať aj Sestričky, ktorých desať epizód prvej série je s podielom 25,7 percenta najúspešnejšou seriálovou novinkou tejto jesene. Pokračovanie bude mať tiež jarná novinka Kuchyňa a nebude chýbať ani Horná Dolná.

Nesmrteľný Kameňák
Obchodne dôležitú cieľovú skupinu 12 – 54 plánuje Markíza osloviť aj svojimi novinkami. Jednou z nich je seriál Kameňák voľne nadväzujúci na známu filmovú sériu, ktorý pripravuje spoločne so sesterskou Novou. Ďalšou je komediálny seriál Autoškola, kde sa v hlavnej úlohe predstaví Ján Koleník, ktorý sa do Markízy vrátil po viac ako desiatich rokoch a etabloval sa už v seriáli Oteckovia.

Zdroj: TV Nova

Karika podľa Bebjaka
Najočakávanejšou novinkou televízie JOJ je miniséria Trhlina. Podľa rovnomennej knihy Jozefa Kariku ju nakrútil Peter Bebjak, ktorý má na konte kinohit Čiara či televízny seriál Za sklom. Trhlina bude ako celovečerný film uvedená začiatkom roka 2019 najprv kinách a následne ako trojdielna miniséria v tele

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.