Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.11.2018, 10:45

Televízie prinesú v novom roku nové seriály aj veľké šou

V novom roku zabojujú televízie o divákov s viacerými novinkami. K stáliciam obrazoviek pribudnú viaceré pôvodné seriály, ťahákmi budú aj nové výpravné šou.

Televízie prinesú v novom roku nové seriály aj veľké šou
Zdroj: TV JOJ

Hoci sa jesenná televízna sezóna rozbehla len pred dvomi mesiacmi, televízie už avizujú nové formáty, ktoré sa dostanú do vysielania v budúcom roku. Okrem úplných noviniek nebudú chýbať ani pokračovania úspešných, ale aj menej úspešných formátov tohto roka.

Markíza stavila na istotu
Televízia Markíza chce s novými formátmi nadviazať na svoje tohtoročné výsledky, ktorými si potvrdila pozíciu lídra na slovenskom televíznom trhu. Po minuloročnom odchode z bezplatného DBV-T sa jej v tomto roku podarilo medziročne zvýšiť trhové podiely a tiež náskok voči konkurencii. Zásluhu na tom mali najmä tohtoročné seriálové novinky – denný seriál Oteckovia a obnovení Susedia.

Obidva formáty si pripisujú už od uvedenia na obrazovky nadštandardnú sledovanosť. Oteckovia absolútne ovládli dôležitý podvečerný slot v acceess-prime a zaradili sa medzi najsledovanejšie programy na trhu. Ich priemerný trhový podiel sa pohybuje v jesennej sérii na úrovni 39 percent v komerčnej cieľovej skupine divákov 12 – 54 rokov a nebudú chýbať v programovej štruktúre Markízy ani budúci rok. Rovnako ako Susedia, ktorí si v aktuálnej jesennej sérii dosiaľ pripísali podiel takmer 28 percent.

Ďalšou sezónou budú pokračovať aj Sestričky, ktorých desať epizód prvej série je s podielom 25,7 percenta najúspešnejšou seriálovou novinkou

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.