Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.11.2018, 11:15

Apple spolupracuje s filmovým štúdiom, chce konkurovať Netflixu a Amazonu

Technologický gigant na tvorbu programov vyčlenil jednu miliardu dolárov.

Apple spolupracuje s filmovým štúdiom, chce konkurovať Netflixu a Amazonu
Zdroj: Reuters

Americká technologická spoločnosť Apple podpísala niekoľkoročnú zmluvu so štúdiom A24, ktoré stojí za oskarovými projektmi Moonlight a Amy.

Apple plánuje investovať do pôvodnej tvorby so zámerom súťažiť s firmami ako Netflix a Amazon. Dohoda spojí spoločnosť Apple s jedným z najrešpektovanejších tvorcov prestížnych a artových filmov. Informovali o tom agentúry Reuters a AP s odvolaním na informované zdroje.

Ani jedna zo zúčastnených firiem správy nekomentovala a nie sú teda známe jej podrobnosti. Isté je to, že štúdio A24 si udrží nezávislosť. Predtým totiž kolovali správy, že ho Apple chce prevziať.

Technologický gigant na tvorbu programov vyčlenil jednu miliardu dolárov, už skôr podpísal dohody s hollywoodskymi celebritami včítane Oprah Winfrey a objednal dve sezóny seriálu s Reese Witherspoon a Jennifer Aniston.

Zdroj: bloomberg / Reese Witherspoon a Jennifer Aniston

​Miliardy do tvorby pôvodného obsahu dávajú tiež špičkoví poskytovatelia streamingových služieb vrátane spoločností Netflix, Amazon a HBO.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.