Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.12.2018, 18:00

Film Ostrým nožom inšpirovaný vraždou Daniela Tupého zverejnil prvý trailer

Snímka nakrútená podľa skutočných udalostí bude mať premiéru 21. februára 2019.

Film Ostrým nožom inšpirovaný vraždou Daniela Tupého zverejnil prvý trailer
Zdroj: nutprodukcia

Film režiséra Teodora Kuhna rozpráva príbeh otca, ktorému neonacisti zavraždia syna a on sa v prehnitom systéme nedokáže dovolať pravdy. Film vychádza zo skutočných udalostí nevyriešenej vraždy Daniela Tupého, ktorá sa odohrala v 2005 na Tyršovom nábreží.

Na snímke tvorcovia pracovali od roku 2013, realizácia filmu vyvrcholila v roku 2017. Nakrúcalo sa v Bratislave a okolí. Vo filme sa predstavia známe herecké tváre. Roman Luknár si zahrá postavu otca bojujúceho za spravodlivosť, po boku mu stojí filmová manželka Ela Lehotská a syn David Hartl. V policajnej uniforme hrá Miroslav Krobot a sekunduje mu pri tom Marián Mitaš.

Nekompromisné sú aj súdne procesy, ktoré vedú Táňa Radeva, Jana Oľhová a Jana Valocká. Z hip-hopovej scény si na nachvíľu odskočia raperi MOMO, Moloch Vlavo, Fantom – Kruscifix, Parim, ktorí si zahrajú postavy obvinených delikventov. Titulnú skladbu Dunaj naspievala Jana Kirschner.

​​"Hraným filmom Ostrým nožom si kladiem za cieľ otvoriť boľavú ranu, jednu z najpálčivejších v dejinách moderného Slovenska. Tento prípad nám poslúžil ako námet, pretože náhodné tragické útoky sa budú vyskytovať vždy. Ale nefunkčný systém, ktorý zabraňuje ich potrestaniu, je omnoho komplikovanejší problém." vyjadril sa režisér Teodor Kuhn. Napínavý príbeh o hľadaní pravdy chce reflektovať stav spravodlivosti na Slovensku a podporiť verejnú diskusiu.

Na scenári spolupracoval s absolventom VŠMU Jakubom Medveckým. Na dramaturgii sa vďaka českej koprodukcii podieľal aj Štěpán Hulík, ktorý stojí za známymi televíznymi sériami Hořící keř a Pustina. Tím je tvorený nastupujúcou generáciou mladých filmárov - kameramanka Denisa Buranová (film Piata loď), architekt Michal Lošonský (Únos), držiteľ Slnka v sieti majster zvuku Tobias Potočný (Koza). Strih mal v rukách Pavel Hrdlička, ktorý ma na konte tri České levy za prácu na minisérii Hořící keř a filmoch Protektor a Mistři.

Producent filmu je Jakub Viktorín, ktorý má za sebou prácu výkonného producenta na filmoch Domácí péče a Červený kapitán a slovenského minoritného koproducenta vo filme Agniezsky Holland Cez kosti mŕtvych. Koproducentom snímky, ktorá bu bude mať premiéru 21. februára 2019, je RTVS.

Ostrým nožom

  • Krajina pôvodu: SK - CZ
  • Premiéra: 21. februára 2019
  • Režisér: Teodor Kuhn
  • Scenár: Teodor Kuhn, Jakub Medvecký
  • Kamera: Denisa Buranová
  • Hrajú: Roman Luknár, Ela Lehotská, Miroslav Krobot, Marián Mitaš, Jana Oľhová, Dávid Hartl, Táňa Radeva, Moloch, Vlavo, Momo a ďalší...
  • Producent: Jakub Viktorín
  • Produkcia: nutprodukcia
  • Koprodukcia: Madness Productions, RTVS, nutprodukce (CZ)

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.