Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.12.2018, 11:40

YouTube a Facebook ovládajú polovicu trhu s videoreklamou na webe

Jej hlavným príjemcom je najmladšia generácia detí od 6 do 15 rokov.

YouTube a Facebook ovládajú polovicu trhu s videoreklamou na webe
Zdroj: eyeconadvertising.com

Internetoví giganti YouTube a Facebook ovládajú dohromady 56 percent trhu s videoreklamou na internete. Jej hlavným príjemcom je najmladšia generácia: deti od 6 do 15 rokov strávia klikaním na videoklipy zhruba 20 percent času pred obrazovkou počítača.

Na webe sa však vysiela len 9 percent videoreklám, zvyšných 91 percent premieta ešte stále televízia, zistila dnes zverejnená analýza Európskeho audiovizuálneho observatória (EAO).

Zdieľanie videí na internete vynáša ich prevádzkovateľom priame zisky vďaka reklame, províziám a predplatnému. Zarábajú na nich ale aj nepriamo, pretože si tak zvyšujú počet návštevníkov, od ktorých môžu získavať ich údaje.

Videoreklama na internete sa postupne stáva vážnou konkurenciou televíznej reklamy, popisuje štúdia EAO.

Internetové firmy sa pritom často vyhýbajú plateniu daní. Tento rok v marci preto prišla s návrhom na daň z digitálnych služieb Európska komisia. Spory medzi členskými štátmi Európskej únie sa teraz vedú o to, či zohľadniť len príjmy z reklamy na internete, alebo tiež tržby z niektorých digitálnych aktivít veľkých firiem.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.