Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.12.2018, 12:43

Giuliani pripísal vlastnú chybu twitteru. Pobavil tým sociálne siete

Jeho nepozornosť pri písaní tweetu okamžite využil šikovný čitateľ.

Giuliani pripísal vlastnú chybu twitteru. Pobavil tým sociálne siete
Zdroj: marketwatch.com / Rudy Giuliani a Donald Trump

Osobný právnik prezidenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani obvinil spoločnosť Twitter z neoprávneného zásahu do svojho odkazu na twitteri, v ktorom, ako už mnohokrát, obvinil zvláštneho vyšetrovateľa FBI Roberta Muellera zo zaujatosti v ruskej kauze. Ukázalo sa ale, že incident vyvolal Giuliani sám svojou neobratnosťou pri písaní tweetu.

Keď chýba medzera

Giuliani na twitteri Muellerovi vyčítal, že je voči Trumpovi zaujatý a svoje vyšetrovanie údajného ruského vplyvu na americké prezidentské voľby nevedie férovo. Napísal, že vyšetrovateľ zverejnil nové obvinenia v ruskej kauze práve v okamžiku, keď Trump odchádzal do Argentíny na summit skupiny G-20.

V júli rovnako Mueller obvinil údajných ruských hackerov v dobe, keď prezident odchádzal na americko-ruský summit do Helsínk. Vybrať si pritom vyšetrovateľ podľa Giulianiho mohol akúkoľvek inú dobu.

Za vetou končiacou skratkou "G-20." Giuliani zabudol dať medzeru a začiatok ďalšej vety "V júli" - v angličtine "In July" - bezprostredne nadviazal na koniec predošlej. Nevdojak tak vznikla internetová adresa neexistujúcej stránky G-20.in, pretože prípona "in" je národnou doménou Indie. Hypertextové prepojenie sa okamžite zafarbilo do modra a ľudia začali klikať.

Aj majster tesár sa utne

Situáciu využil istý Jason Velasquez z Atlanty, ktorý adresu G-20.in za šesť dolárov kúpil a vystavil na nej nápis "Trump je zradcom našej krajiny". Operácia mu trvala štvrť hodiny. Stránka sa okamžite rozletela do sveta, podľa denníka The Washington Post pobavila i niektorých zahraničných politikov.

Denník The New York Times v súvislosti s incidentom svojim čitateľom pripomenul, že Giuliani okrem iného zastáva funkciu poradcu Bieleho domu pre kybernetickú bezpečnosť.

Giuliani zmenu zaznamenal a oboril sa na spoločnosť Twitter. "Dovolili komusi, aby zasiahol do môjho textu s nechutnou správou proti prezidentovi," sťažoval si Trumpov právník na sociálnej sieti. Hovorca Twitteru reagoval prehlásením, že Giulianiho sťažnosť je absolútne falošná, pretože sieť ani nemá technickú možnosť do tweetov zasahovať.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.