Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.12.2018, 16:14

Film Sklenená izba vzbudil obrovský záujem. V Brne bude mať mimoriadnu predpremiéru pre verejnosť

Uvedenia filmu sa zúčastnia herci aj autori a v priestoroch kina bude aj výstava filmových kostýmov.

Film Sklenená izba vzbudil obrovský záujem. V Brne bude mať mimoriadnu predpremiéru pre verejnosť
Zdroj: InFilm Praha

Nový film Sklenená izba od režiséra Juliusa Ševčíka, autora filmu Masaryk, ktorý́ získal rekordných 12 Českých levov, bude mať slávnostnú premiéru za účasti tvorcov a hercov v utorok 12. marca 2019 o 20:30 v brnianskom kine Scala. Jej ohlásenie sprevádzal obrovský záujem a vstupenky boli vypredané počas sedemdesiatich dvoch hodín.

Producent s distribútorom sa preto rozhodli pridať ďalšie mimoriadne predpremiérové predstavenie pre verejnosť, ktorá bude v rovnaký deň o 22:30 v kine Scala. Aj toto uvedenie filmu budú sprevádzať herci s tvorcami a v priestoroch kina bude možné zhliadnuť výstavu kostýmov, ktoré pre film navrhla kostýmová výtvarníčka a držiteľka Českého leva Katarína Štrbová Bieliková. 

"Vzhľadom k tomu, ako úzko je príbeh filmu a jeho literárnej predlohy spätý s Brnom, sme si nevedeli predstaviť, že by sa prvé uvedenie filmu malo konať inde, než práve v Brne," hovorí producent Rudolf Biermann a dodáva: "Súčasne sme ale chceli, aby tú jedinečnú možnosť stať sa prvými divákmi filmu mali nielen pozvaní hostia, ale aj verejnosť. Preto sme pripravili špeciálne predpremiérové uvedenie Sklenenej izby s hereckou delegáciou pre široké publikum a veríme, že diváci uvítajú možnosť zažiť túto udalosť."

Film Sklenená izba vznikol podľa slávneho románu britského spisovateľa Simona Mawera, ktorý bol preložený do desiatok jazykov a nominovaný na prestížne literárne ocenenie The Man Booker Prize. Inšpirovaný je dramatickými udalosťami 20. storočia aj zrodom ikonického architektonického skvostu - brnianskej vily Tugendhat.

​Príbeh Liesel a Viktora Landauerových, ich priateľov, zamestnancov i mimoriadneho architekta Von Abta, ktorých životy, lásku a priateľstvo poznamenali dramatické udalosti doby, rámcuje vznik jednej z najoriginálnejších modernistických stavieb v Európe, miesta veľkých milostných vzplanutí i životných zrád.

V hlavných úlohách sa objavia európske herecké hviezdy ako Carice van Houten, Hanna Alström, Claes Bang, Alexandra Borbély, Roland Møller, Karel Roden, Martin Hofmann, Karel Dobrý, Zuzana Fialová alebo Vladimír Polívka.

​Sklenená izba vzniká v produkcii spoločnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspešných filmov ako Účastníci zájazdu, Obsluhoval som anglického kráľa, Román pre mužov alebo drámy Masaryk. Koproducentmi sú spoločnosti Investito Igora Rattaja, Česká televízia a televízia JOJ. Do kinodistribúcie na Slovensku uvedie Sklenenú izbu spoločnosť Garfield Film 14. marca 2019.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.