Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.12.2018, 12:45

HBO Europe sa vracia k úspešnému seriálu Terapie. Uvedie tretiu a zároveň poslednú sériu

K Rodenovi sa pripoja Studenková, Chýlková, Vilhelmová či Dyk.

HBO Europe sa vracia k úspešnému seriálu Terapie. Uvedie tretiu a zároveň poslednú sériu
Zdroj: HBO Europe

Dráma Terapie vracia do kresla pre terapeutov psychológa Mareka Poštu. Tentokrát ho v 36 častiach čaká niekoľko klientov s veľmi špecifickými problémami v práci, vzťahoch a iných oblastiach života. V hlavnej úlohe sa opäť predstaví Karel Roden a v novej sérii hrajú aj Zdena Studenková, Ivana Chýlková, Tatiana Vilhelmová, Jenovéfa Boková či Vojtěch Dyk.

Tvorcovia seriálu aj v tretej sérii otvárajú témy, o ktorých sa ťažko hovorí aj v súkromí a už vôbec nie na verejnosti. Venujú sa autentickým psychickým ťažkostiam a vierohodne zobrazujú aj proces, ktorým klienti psychológa pri ich rozoberaní prechádzajú.

​V jednotlivých dejových linkách autori Terapie spracovávajú problémy a osudy, ktoré diváci poznajú z vlastného súkromia, zo svojho bezprostredného okolia aj z mediálneho prostredia a života verejne známych osobností.

Povedome môžu pôsobiť napríklad trápenia speváčky Lucie Bergerovej (Zdena Studenková), ktorá k Marekovi dochádza v pondelok. Lucia za suverénnym vystupovaním popovej divy maskuje neistotu, ktorá pramení zo strachu z konca kariéry aj z dávnej traumy.

Zdroj: HBO Europe

​Utorky patria stevardovi Šimonovi (Vojtěch Dyk), za ktorého ťažkosťami v zamestnaní i doma stoja nepriznané problémy s vlastnou sexualitou. V stredu chodí Jarda (Marek Taclík) – kedysi úspešný podnikateľ v stavebníctve, ktorý však pred rokom takmer zomrel pri ťažkej autonehode spôsobenej mikrospánkom. Odvtedy trpí výpadkami pamäte a nie je schopný sa o seba sám postarať.

Zdroj: HBO Europe

​Vo štvrtky sa Marek venuje Hedvige (Ivana Chýlková) a Zuzane (Jenovéfa Boková), matke s dcérou, ktoré sa pred nedávnom kvôli afére so stalkingom presťahovali z Olomouca do Prahy a trpia komplikovaným vzájomným vzťahom.

Zdroj: HBO Europe

​Marek žije a pracuje vo vile na Ořechovce, ktorú zdieľa so svojou priateľkou, lekárkou Mišou (Tatiana Vilhelmová), a jej synom Pavlíkom. Ich počínanie do epizód rovnako presakuje. Mareka opäť stvárnil Karel Roden, pre ktorého je terapeut Pošta najrozsiahlejšou úlohou v jeho kariére.

Zdroj: HBO Europe

Seriál Terapie vychádza z izraelského originálu Be‘Tipul, ktorý sa dostal do povedomia divákov po celom svete aj vďaka americkej verzii menom In Treatment. ​

K réžii sa vracia päťnásobný držiteľ Českého leva Petr Zelenka, podpísaný aj pod predchádzajúcimi sezónami Terapie. Líniu stevarda Šimona režíruje talentovaný 24-ročný Matěj Chlupáček, ktorý vstúpil do povedomia verejnosti silným celovečerným debutom Bez doteku (2013).

Na scenároch sa podieľali aj Tereza Dusová, Iva Klestilová a Robert Geisler, za kamerou stál Alexander Šurkala, takisto preverený prvými dvoma sériami.

Natáčanie tretej série Terapie prebiehalo od apríla do júla 2016 a produkčne ho zabezpečovala spoločnosť Evolution Films. V roku 2011 bola v rámci Evolution Films založená produkčná spoločnosť Offside MEN, ktorá dala priestor vzniknúť medzinárodne úspešnému projektu Učiteľka (Jan Hřebejk, 2016).

Obrazová postprodukcia Terapie prebehla v spoločnosti UPP, ktorá sa okrem iného zaslúžila o Oscara za vizuálne efekty pre film Blade Runner 2049.

Úvodná časť tretej sezóny Terapie bude mať premiéru v pondelok 7. januára 2019 na HBO a HBO GO. Každý týždeň potom bude odvysielaná štvorica častí. Na HBO GO sa v pondelok objavia vždy štyri epizódy naraz.

Spoločnosť HBO Europe síce treťou sériou seriál Terapie uzatvára, ale vo vlastnej seriálovej tvorbe pokračuje. Aktuálne nakrúca v Čechách a Londýne 6 dielnu špionážnu drámu Bez vědomí v réžii Ivana Zachariáša. Na čele medzinárodného obsadenia sa predstaví Táňa Pauhofová.

​Zachariáš sa spoločne s Alicou Nellis podieľal aj na celosvetovo úspešnej minisérii Pustina. Osemhodinová dráma bola uvedená na všetkých svetových festivaloch, a to vrátane Toronta a MFFKV. 

Medzi ďalšie formáty v produkcii HBO Europe, ktoré získali uznania kritiky i ohlasy divákov a značné medzinárodné tržby, patrí mimo iných Až po uši (Shall We Kiss), Mamon (Mammon) či Small Time Gangster. Trojdielna miniséria Horiaci ker v réžii Agnieszky Holland podľa scenára Štěpána Hulíka bola uvedená na najväčších svetových televíznych festivaloch vrátane Toronta v roku 2013, dosiahla ako prvá českojazyčná televízna dráma významné medzinárodné tržby.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.