Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.12.2018, 15:00

Kiska a Pellegrini budú hosťami víkendových politických relácií. Hodnotiť budú politické udalosti roka

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických relácií v RTVS a TA3.

Miroslav Lajčák, Peter Pellegrini a Andrej Kiska
Zdroj: TASR/M. Baumann

Hosťom relácie V politike, ktorú odvysiela TA3 v nedeľu 16. decembra od 11:00, bude prezident Andrej Kiska. S moderátorom Norbertom Dolinským bude hodnotiť politické udalostí tohto roka, vývoj spoločnosti po vražde novinára a vyjadrí sa aj ku kauze prezidentových pozemkov.

V ďalšom bloku vystúpia minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) a Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia EK na Slovensku, ktorí sa budú venovať rozpočtu na rok 2019 a zahraničnopolitickej orientácii Slovenska a budúcnosti EÚ v kontexte Brexitu.

V Sobotných dialógoch, ktoré uvedie Rádio Slovensko v sobotu 15. decembra o 12:10, bude hosťom premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Témami diskusie budú aj pozícia Slovenska v kontexte Brexitu a spochybňovanie hlavných pilierov zahraničnopolitickej orientácie. S moderátorkou Martou Jančkárovou sa dotknú aj zotrvaniu Miroslava Lajčáka na poste ministra zahraničia, hlavných záverov snemu strany Smer-SD a volebného roku 2019.

V nedeľnej diskusii O 5 minút 12 na Jednotke zasadnú do kresla hostí poslanci Európskeho parlamentu Vladimír Maňka (Smer-SD) a Ivan Štefanec (KDH). S moderátorom Jozefom Hajkom sa budú venovať Brexitu, rozpočtu EÚ na najbližšie roky a budúcnosti eurofondov. Ďalšími témami budú migračná politika a reforma azylového systému EÚ.

Markíza už v tomto roku politickú reláciu Na telo nevysiela, prinesie ju opäť v novom roku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.