Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.12.2018, 13:42

Z Ficovej hovorkyne diplomatkou. Beatrice Szabóová mieri do Madridu

V októbri skončila na úrade vlády, odkiaľ sa presunula na ministerstvo zahraničia.

Z Ficovej hovorkyne diplomatkou. Beatrice Szabóová mieri do Madridu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Bývalá hovorkyňa Roberta Fica Beatrice Szabóová sa stane konzulkou v Španielsku. Na svojom webe o tom informuje .týždeň, odvolávajúc sa na vlastné zistenia. 

Szabóová dlhé roky pôsobila na tlačovom oddelení úradu vlády, skončila tam chvíľu po Ficovi. Vo funkcii oficiálne skončila k 1. novembru, odkiaľ sa presunula na ministerstvo zahraničných vecí. Na úrade vlády ju nahradil Tomáš Kuča. 

„Odchádzam od 1.novembra pracovať na ministerstvo zahraničných vecí, keďže sa už dlhodobejšie chcem kariérne posunúť smerom k zahraničným vzťahom," komentovala vtedy svoje rozhodnutie.

Ani tu sa však nezdržala dlho a už v januári by sa mala presunúť na konzulát v Madride. Sama už v minulosti viackrát zopakovala túžbu pracovať v diplomacii a na veľvyslanectve. 

Szabóová bola dlhé roky hovorkyňou bývalého predsedu vlády Roberta Fica, po výmene v premiérskom kresle pracovala od marca tohto roka aj pre Petra Pellegriniho. Svoju profesionálnu kariéru začínala ako redaktorka TV Markíza. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.