Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.12.2018, 06:00

Tipy pre seriálových fanúšikov: televízie majú pripravené sviatočné maratóny

Prinášame zopár tipov na seriály, ktoré uvedú televízie od Vianoc do Silvestra.

Tipy pre seriálových fanúšikov: televízie majú pripravené sviatočné maratóny
Zdroj: HBO / Tlač (Press)

Máte radi seriály? Počas sviatkov televízie vysielajú aj špeciálne maratóny. Pozrite si, ktoré môžete vidieť od Vianoc do Silvestra.

Vražedné Vianoce Hercula Poirota

Malý muž s precízne pristrihnutými fúzikmi, vyberaným vkusom a brilantným mozgom je najznámejšou postavou z detektívok Agathy Christie. Puntičkársky detektív sa prvýkrát objavil v príbehu Záhada na zámku Styles, ktorý spisovateľka napísala v roku 1916. Vydaný bol ale až o štyri roky neskôr a zrodil sa tak najslávnejší detektív všetkých dôb.

Zdroj: Česká televize

​Vo filmových spracovaniach Belgičana stvárnili Peter Ustinov, Alkbert Finnie, Kenneth Branagh, ale najznámejším sa stal David Suchet. ​Česká televízia uvedie počas sviatkov celkom desať jeho prípadov: Karty na stole, Rodinné sídlo, Čas prílivu, Smrť pani McGintyovej, Mačka medzi holubmi, Tretie dievča, Schôdzka so smrťou, Hodiny, Tragédia v troch dejstvách a Videla som vraždu. Maratón odštartuje 25. decembra o 21:45 hod, ČT2 prinesie až do 5. januára každý deň (okrem Silvestra a Nového roka) jeden príbeh.

​Na HBO Go je od 10. decembra dostupná celá miniséria Tlač (Press) z prostredia britského novinového priemyslu. Šesťdielny seriál z produkcie BBC vtiahne divákov do osobných životov a neustálych profesných dilem jednotlivých postáv, ktoré sa snažia skĺbiť prácu so zábavou a ambície s poctivosťou. A to všetko pod neustálym tlakom dvadsaťštyri hodinového spravodajského cyklu a neistej budúcnosti tlačených médií v digitálnej ére.

Zdroj: HBO / Tlač (Press)

Narcos: Mexico je ďalším príbehom inšpirovaným skutočnými drogovými gangami. Odohráva sa v Mexiku, kokrétne v oblasti, kde v 80-tych rokoch minulého storočia ovládal obchod s drogami kartel Guadalajara. Rovnako ako v Nercose ani v Narcos: Mexico nechýbajú silné príbehy, napäté vzťahy a plno krvi. Seriál má desať 50-minútových epizód, premiéru na Netflixe mal 16. novembra 2018.

Zdroj: Netflix / Narcos

​​Z ponuky Netflixu vyberáme aj mysterióznu drámu Stranger Things, ktorej prvé dve série z rokov 2016 a 2017 si vyslúžili vysoké hodnotenie na IMDb (8,9 z 10) aj Rotten Tomatoes (95 %). Budúci rok bude mať premiéru tretia séria, ktorá bude mať, rovnako ako prvé dve, 8 epizód. Seriál rozpráva príbeh štyroch priateľov, z ktorých jeden nečakane zmizne. Všetky pátrania sú neúspešné, tak sa ho traja kamaráti s pomocou záhadného dievčaťa s nadprirodzenými schopnosťami vydajú hľadať. 

Zdroj: Netflix / Stranger Things

Seriálové maratóny

Seriáloví fanúšikovia sa môžu tešiť aj na tradičné vianočné a silvestrovské maratóny na HBO3. Na Štedrý večer, 1. a 2. sviatok vianočný, vždy od 13:00, je v ponuke Malý Sheldon I+II. 

Ostré predmety (Sharp Objects), v hlavnej úlohe s držiteľkou dvoch Zlatých glóbusov Amy Adams, dostanú priestor na Štedrý večer od 21:00. 

Zdroj: HBO / Ostré predmety

​Na 1. sviatok vianočný si strihne maratón triler z produkcie HBO Sladký život III. Na 2. sviatok vianočný odštartujú o 21:00 epizódy dramatického seriálu Patrik Melrose. V seriáli nominovanom na päť cien Emmy sa v hlavnej úlohe predstavil Benedict Cumberbath a Jennifer Jason Leigh.

Zdroj: HBO / Patrik Melrose

​Romantike budú patriť poobedia 27. a 28. decembra. Osem dielny seriál Čas čarodejníc je milostným príbehom z oxfordského akademického sveta. Temný Westworld II uvedie HBO3 od 21:00 vo štvrtok 27. decembra.

Sci-fi dráma Príbeh služobníčky II dostane priestor 28. a 29. decembra, nedeľa 30. decembra bude patriť Jimovi Carreymu a jeho Kiddingu.

Zdroj: Hulu

Reprízy špeciálnych vianočných epizód trojice legendárnych sitkomov prináša každý deň televízia Dajto. Nechýbajú štyria svojrázni fyzici a ich kamaráti v kultovej Teórii veľkého tresku, rovnako legendárni Priatelia a tiež Charlie, jeho brat Alan a synovec Jake v komediálnej klasike Dva a pol chlapa.

Zdroj: TV Markíza

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.