Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.12.2018, 06:00

Aký bude Silvester v televízii? Tradičný, filmový, hororový aj hudobný

Ak budete oslavovať posledný deň roka v spoločnosti televíznej obrazovky, môžete si vybrať aj z tejto ponuky.

Aký bude Silvester v televízii? Tradičný, filmový, hororový aj hudobný
Zdroj: archív

Tradičný Silvester

Naše najväčšie televízie v posledný deň roka neexperimentujú a prinesú osvedčenú zábavu.

Na Markíze vyplnia posledný večer roka rovnako ako v tom minulom reprízy českých komédií Kameňák 4 a Babovřesky 2. Po polnoci dostane priestor repríza Chart Show s rebríčkom zimných hitov, ktoré zaspievajú Mary Bartalos Havranová, Tomáš Bezdeda, Senzus, Martin Chodúr a Štefan Skrúcaný. V úlohe glosátorov sa predstavia Katka Knechtova, Kuly a Marián Čekovský.

Zábava na JOJ bude patriť premiérovým vydaniam osvedčených zábavných formátov televízie. Večer odštartuje silvestrovské Inkognito, ktoré vystrieda Všetko, čo mám rád rovnako v špeciálnom silvestrovskom šate. Po polnoci televízia prinesie silvestrovský špeciál Všetko, čo mám z rád z minulého roka.

RTVS oslávi záver roka podobne ako JOJ silvestrovskými vydaniami svojich šou. Nebude chýbať Milujem Slovensko, v ktorom budú so Stankou a Šokom súťažiť Oľga Belešová, Sima Martausová, Roman Pomajbo, Juraj Bača, Marián Miezga a Jakub Rybárik.

Po nej bude divákov až do polnoci zabávať silvestrovský špeciál Zlatých časov s hosťami Katkou Knechtovou, Adym Hajdu a Ondřejom Brzobohatým. Hudobnými hosťami budú Lukáš Adamec a folklórny súbor Šarišan.

Po polnoci Jednotka uvedie hudobnú šou Od Lady Carneval k Draculovi. V televíznom zázname tohtoročného koncertu, ktorý bol poctou Karlovi Svobodovi a Jozefovi Bednárikovi, zaznejú najväčšie skladateľove hity a hudba z muzikálov Dracula a Monte Cristo.

Zdroj: RTVS / Od Lady Carneval k Draculovi

Filmový Silvester

ČT2 prinesie o 20:00 šiestimi Oskarmi a siedmimi Zlatými glóbusmi ovenčený La La Land. Najúspešnejší veľkofilm roku 2016 nakrútil americký režisér a producent Damien Chazelle. V hlavných úlohách sa predstavili Ryan Gossling a Ema Stone. Nasledovať bude filmový hit z roku 2011 Nedotknuteľní.

Cinemax uvedie o 20:00 psychologický horor matka! s Jennifer Lawrence a Javierom Bardemom v rolách manželov, ktorým idylický život v nádhernom dome v lone prírody narušia nezvaní hostia.

Hororová noc bude pokračovať komediálne ladenou snímkou z roku 1996 Od súmraku do úsvitu. George Clooney a Quentin Tarantino si v ňom zahrali sadistických súrodencov, ktorí po sebe zanechávajú krvavú spúšť.

Zdroj: HBO / Od súmraku do úsvitu

​Nasledovať bude mysteriózny Kruh z roku 2002 v hlavnej úlohe s Naomi Wats alebo Ospalá diera s Johnym Deppom z roku 1999.

Pre seriálových fanúšikov je na HBO3 v ponuke maratón Castle Rock – psychologický hororový seriál situovaný do mystického sveta Stephena Kinga.

HBO poobede zreprízuje oscarový film Tvár vody, uvedie aj Star Wars: Poslední Jediovia a večer Geostorm: Globálne nebezpečie a Stratené mesto Z. Po polnoci prinesie silvestrovské filmové prekvapenie

Hudobný Silvester

RTVS prinesie na Dvojke v premiére dokument The Beatles – Roky na turné. Dokumentárny film autenticky zachytáva koncertné obdobie The Beatles v rokoch 1962 - 1966. Známe i doposiaľ nezverejnené zábery kombinuje s rozhovormi s členmi skupiny.

Hudobný Silvester bude patriť aj legendárnej skupine U2. V legendárnom Abbey Road štúdiu v Londýne kapela koncertovala v netradičnom zložení – v sprievode orchestra a speváckeho zboru. Snímku U2 naživo v Londýne prinesie Dvojka v televíznej premiére o 22:00. 

HBO2 uvedie pred polnocou reprízu snímky Distant Sky: Nick Cave & The Bad Seed, ktorý bol nakrútený naživo počas vystúpenia Nicka Cavea & The Bad Seeds v kodaňskej Royal Arena v októbri 2017. Na výnimočnom koncerte zazneli najväčšie hity a tiež skladby z posledného albumu Skeleton Tree.

ČTart zase prinesie pred polnocou koncert Rolling Stones: Havana Moon. Na jar roku 2016 koncertovala rocková legenda prvýkrát na „Ostrove slobody“ a unikátny koncert má v sebe zvláštne kúzlo zakázaného ovocia.

Zdroj: ČTart / Rolling Stones

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.