Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.01.2019, 09:50

Marika Gombitová nechce byť v ankete Najväčší Slovák, RTVS sa obráti na BBC

Svoje miesto v prvej desiatke chce prenechať historicky výnimočnej osobnosti.

Marika Gombitová nechce byť v ankete Najväčší Slovák, RTVS sa obráti na BBC
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Na Nový rok verejnoprávna RTVS zverejnila kompletný zoznam osobností nominovaných v ankete Najväčší Slovák. Medzi prvými desiatimi osobnosťami, z ktorých diváci svojimi sms hlasmi vytvoria poradie desiatich a zároveň zvolia Najväčšieho Slováka, je aj Marika Gombitová. Tá však prostredníctvom svojho facebook účtu urobila vážne rozhodnutie: chce prenechať svoje miesto inej, významnejšej osobnosti.

Marika sa najskôr poďakovala svojim fanúšikom za podporu v ankete, potom nasledovali tieto slová: "Vlastné umiestnenie v prvej desiatke bolo pre mňa veľkým prekvapením. Preto som sa rozhodla prenechať miesto osobnosti, ktorá je možno menej známa, avšak pre Slovensko z historického hľadiska viac výnimočná." Poďakovala sa aj za hlasy a oznámila, že sa teší na stretnutie so svojimi fanúšikmi. 

V hlasovacom štatúte hry Najväčší Slovák sme nenašli informáciu, ako má reagovať organizátor súťaže a či je možné "prenechať miesto nejakej významnejšej osobnosti". Vypýtali sme si od RTVS kompletné znenie štatútu hry, ako aj odpoveď na otázku, ako zareaguje na vyhlásenie jednej z našich najlepších speváčok.

Aktualizované: RTVS sa vyjadrila k situácii, rozhodnutie Mariky Gombitovej bude konzultovať s vlastníkom licencie. Stanovisko uvádzame v plnom znení: "RTVS zaregistrovala vyjadrenie Mariky Gombitovej o jej úmysle odstúpiť z ankety. Najväčší Slovák je licencovaný program, ktorého vlastníkom a tvorcom je britská televízia BBC. Z tohto dôvodu je potrebné, aby sme takýto výrazný zásah, akým zmena finálovej desiatky jednoznačne je, konzultovali s vlastníkom formátu."

Na Facebooku Mariky Gombitovej zatiaľ zverejňujú fanúšikovia statusy, väčšina z nich je pozitívna, označujú Mariku Gombitovú za osobnosť aj bez ankety v šou Najväčší Slovák. Zverejňujeme aspoň niektoré:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.