Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.01.2019, 12:30

Víkendová sledovanosť: Premiéra filmu Psia duša sa stala lídrom víkendu aj celého týždňa

Markíza uspela v cieľovej skupine mladších divákov, Jednotke sa darilo v univerzálnom publiku.

Víkendová sledovanosť: Premiéra filmu Psia duša sa stala lídrom víkendu aj celého týždňa
Zdroj: TV Markíza / Psia duša

Ťahákom piatkového programu bola televízna premiéra krimikomédie Doktor Martin – Záhada v Beskydách, ktorá mala v decembri premiéru v kinách. Uviedla ju Jednotka súčasne s ČT1. Na Jednotke si pripísala 9,5-percentnú sledovanosť a podiel 20 percent v univerzálnom publiku divákov nad 12 rokov. Pozrelo si ju 440-tisíc divákov, čo znamenalo pozíciu najsledovanejšieho nespravodajského programu dňa.

Na českých obrazovkách krimikomédia jednoznačne viedla. Pozrelo si ju až 1,64 milióna divákov, čo pre ČT1 znamenalo až 40 percentný podiel v cieľovej skupine divákov starších než 15 rokov. Konkurenčný program Novy a Primy sledovalo menej než pol milióna divákov.

V mladšej cieľovej skupine divákov 12-54 rokov si na Jednotke Doktor Martin – Záhada v Beskydách pripísal 6 percentnú sledovanosť a trhový podiel necelých 16 percent. Filmová ponuka TV JOJ – More v plameňoch – zaznamenala podobnú sledovanosť. Lídrom večera v tejto cieľovej skupine bola repríza filmu Harry Potter a Tajomná komnata na Markíze. Dosiahla 8,6 percentnú sledovanosť a podiel takmer 24 percent. 

V sobotu Jednotka opäť zabodovala v cieľovej skupine divákov starších než 12 rokov. Najsledovanejším nespravodajským programom dňa bola slovenská klasika Sváko Ragan, ktorá si pripísala 10,5-percentnú sledovanosť a podiel tesne nad 21 percentami. V top desiatke programov dňa sa v tejto cieľovej skupine umiestnil okrem spravodajských relácií aj podvečerný film Gróf Monte Christo s 23 percentným podielom. Rovnako ho vysielala Jednotka

V mladšej cieľovej skupine divákov 12-54 rokov bodovali komerčné televízie. Najvyššiu sledovanosť si pripísala Markíza s reprízou komédie Skús ma rozosmiať. Zaznamenala 10-percentnú sledovanosť a podiel 25 percent. Sváko Ragan si v tejto cieľovej skupine divákov pripísal 7 percentnú sledovanosť a podiel 17 percent, Najkrajší deň na JOJ dosiahol tiež 7 percentnú sledovanosť, ale s vyšším, 21-percentným podielom.

Najsledovanejší program týždňa

V nedeľu diváci jednoznačne uprednostnili večerný program Markízy. Slovenská premiéra snímky Psia duša od režiséra úspešného filmu Hačikó - príbeh psa sa stala lídrom dňa spomedzi nespravodajských programov v obidvoch cieľových skupinách. Pozrelo si ju 593-tisíc divákov, v mladšej skupine divákov 12-54 si pripísala 13,7-percentnú sledovanosť a podiel viac než 31 percent. Psia duša sa stala najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Premiéra Policajtov švagor si na JOJ si pripísala 7 percentnú sledovanosť a podiel 16 percent v 12-54, podobne ako seriálová novinka RTVS Strážmajster Topinka, ktorý je voľným pokračovaním seriálu Doktor Martin. Topinku si pozrelo 440-tisíc divákov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.