Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.01.2019, 11:57

RTVS má najobjektívnejšie spravodajstvo. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu

Verejnoprávna televízia vystriedala na pozícii lídra televíziu Markízu.

RTVS má najobjektívnejšie spravodajstvo. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu
Zdroj: RTVS

Diváci slovenských televízií považujú spravodajstvo RTVS za najobjektívnejšie. Vyplýva to z posledného prieskumu agentúry Median SK realizovaného v treťom kvartáli minulého roka. Spravodajstvo verejnoprávnej televízie tak opäť vystriedalo na líderskej pozícii televíziu Markíza. 

Za najobjektívnejšie ho v treťom štvrťroku minulého roka označilo 23,4 percenta opýtaných. O 0,4 bodu menej si pripísala televízia Markíza. TV JOJ si zvolilo 19,9 percenta respondentov a spravodajskú TA3 16,6 percenta.

Respondenti mohli určiť len jednu televíziu, pričom 13,9 percenta respondentov sa k otázke nevyjadrilo.

Zdroj: MML Omnibus, 2018/III, MEDIAN SK

​„Vážime si priazeň, ale aj kritické ohlasy divákov, ktoré sú pre nás motiváciou pre ďalšie skvalitňovanie nášho spravodajstva, aby sme v budúcnosti dosiahli ešte lepšie výsledky,“ uviedol šéf Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahram Chuguryan.

Verejnoprávna televízia sa stala prvýkrát lídrom rebríčka dôveryhodnosti spravodajstva v treťom kvartáli roku 2016, kedy na prvej pozícii s náskokom 0,2 bodu nahradila dlhoročného lídra - televíziu Markíza. Prvú pozíciu sa RTVS podarilo udržať aj počas celého roka 2017, no v roku 2018 sa na pozíciu jednotky opäť vrátila Markíza.

Prieskum zameraný na objektivitu spravodajstva slovenských televízií realizuje agentúra Median SK pravidelne na štvrťročnej báze. Spomenutého prieskumu sa zúčastnilo 2128 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.