Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.01.2019, 17:45

Blíži sa premiéra Trhliny. Tvorcovia pripravili výstavu fotografií z nakrúcania

Výstava v industriálnych priestoroch bývalej tlačiarne je otvorená do 22. januára.

Blíži sa premiéra Trhliny. Tvorcovia pripravili výstavu fotografií z nakrúcania
Zdroj: D.N.A. production

Januárový program kín prinesie aj očakávanú premiéru slovenského filmu Trhlina. Mrazivý mysteriózny thriller o jednej z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč – nakrútil režisér Peter Bebjak podľa rovnomenného bestselleru Jozefa Kariku.

Tvorcovia pripravili pred premiérou filmu výstavu fotografií z nakrúcania od Stanky Topoľskej a Maroša Ďatka. Inštalovaná je v nevyužívaných priestoroch bývalej tlačiarne Svornosť na Kominárskej ulici pri Račianskom mýte v Bratislave. Pre verejnosť je otvorená od 10. do 22. januára od 15:00 do 19:00 hod. Následne sa presunie do priestorov Bory Mall, kde bude mať Trhlina premiéru 24. januára.

O čom je Trhlina?

Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo a už nikdy sa nespamätal.

Igor pátra ďalej a zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu. Spočiatku nevinné pátranie sa končí tragicky.

Hlavnú postavu Igora stvárnil Matej Marušin, ktorý je známy najmä ako divadelný herec, v ďalších rolách sa predstavia Tomáš Maštalír, Mary Bartalos, známa zo seriálu Oteckovia alebo filmu Backstage, Dávid Hartl a Juraj Loj. V epizódnej úlohe sa objaví aj spisovateľ Jozef Karika, autor knižnej predlohy. Tvorcovia stavili aj na neopozerané tváre, ako napríklad Tomáša Mischuru (Divoké kone) alebo Jaroslava Mottla (Odsúdené, Únos alebo Učiteľka).

Scenár Trhliny napísal podľa knižnej predlohy Tomáš Bombík. Spolu s režisérom Petrom Bebjakom sú podpísaní aj pod českou minisériou Spravedlnosť, ktorá získala Českého leva a práva na jej sfilmovanie kúpila produkčná spoločnosť hollywoodskych hercov Bena Afflecka a Matta Damona.

Trhlina vznikla v koprodukcii DNA Production a TV JOJ. Okrem kinofilmu je pripravená aj televízna trojdielna miniséria, ktorú neskôr uvedie TV JOJ.

DNA Production v súčasnosti nakrúca film Správa o úteku dvoch Slovákov z koncentračného tábora Osvienčim podľa knihy Čo Dante nevidel.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.