Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.01.2019, 15:20

Oteckovia sú späť. Premiérové časti odštartujú v pondelok

V novej sérii okrem nových príbehov pribudnú aj nové postavy.

Oteckovia sú späť. Premiérové časti odštartujú v pondelok
Zdroj: TV Markíza

Fenomén uplynulého roka – podvečerný seriál Oteckovia – sa po prestávke vráti v pondelok 14. januára na obrazovky Markízy už vo svojej tretej sérii.

Posledná séria sa s divákmi rozlúčila druhou svadbou Tamary a Mareka, Lucii a Vladovi sa narodilo štvrté dieťa – dcérka Vlaďka, a Linda s Tomášom zoficiálnili svoj vzťah. Finálová časť si pripísala v rámci jesennej sezóny rekordnú sledovanosť, pozrelo si ju 508-tisíc divákov starších ako 12 rokov, v mladšej cieľovej skupine 12-54 dosiahla trhový podiel takmer 42 percent.

Uplynulý rok zakončili Oteckovia defitívne Vianocami s Oteckami, sviatočnou pesničkou, ktorú odvysielala Markíza na Štedrý deň pred Tromi orieškami pre Popolušku.

​V novej sérii okrem nových príbehov pribudnú aj nové postavy. V úlohe novej priateľky už dlhšie nezadaného Alexa (Braňo Deák) sa predstaví trochu problematická umelkyňa Sabi (Veronika Strapková). Herečka je známa zo seriálu Búrlivé víno či filmu Čiara.

Do škôlky nastúpi nová učiteľka, otáznou zostáva pôsobenie herečky Mary Bartalos, ktorá čaká svoje prvé dieťa. Nové príbehy prinesú seriálové deti hlavných hrdinov, ktoré nastúpia do školy. V deji Oteckov totiž nie je zasnežená zima, ale ešte len september, kedy sa zo škôlkarov stanú prváčikovia. V Tamarinej novootvorenej súkromnej základnej škole sa im bude venovať nová postava učiteľky Alice Longauerovej v podaní herečky Anny Jakab Rakovskej.

V ďalšej sérii sa už neobjaví prasiatko Jožko. Aktuálne mu na Facebooku hľadá Trenčiansky útulok nový domov: „Jožko už nenarastie, je milý a v rámci možností prasiatka aj slušne vychovaný, populárny.“

Nová konkurencia

V novom roku upravila televízia JOJ svoj podvečerný porogram. Kuchárska šou Moja mama varí lepšie ako tvoja dostala pauzu, nahradili ju Záchranári. Seriál inšpirovaný skutočnými prípadmi a zásahmi dopĺňa súťažná šou IQ taxi, kde sa za volant súťažného taxíka posadil frontman Desmodu Mário “Kuly” Kollár. Obidve novinky si pripisujú sledovanosť okolo 5 percent a podiel okolo 15-19 percent.

Fenomén roka

Oteckovia sa spolu so Susedmi stali najúspešnejšími programami uplynulého roka, vo svojom vysielacom čase nemali konkurenciu. Úvodná epizóda Oteckov si pripísala sledovanosť 12,9 percenta a podiel 30,5 percenta, nadštandardné výkony si však seriál udržiaval počas celého roka.

Celkovo obsadili obidva spomenuté seriály až tretinu pozícií v rebríčku top 50 najsledovanejších programov minulého roka.

​Veľký úspech Oteckov zaskočil aj samotnú televíziu Markíza. Uplynulý rok odvysielala zo seriálu takmer 200 epizód, 110 epizód v prvom polroku a ďalších 69 po skončení letných prázdnin.

Zdroj: TV Markíza

Seriál Oteckovia je inšpirovaný chilskou predlohou, ktorá je adaptáciou pôvodného argentínskeho formátu. Tvorcovia sa však hneď na začiatku odklonili od pôvodnej juhoamerickej verzie a príbehy hlavných predstaviteľov budujú nanovo v lokálnom autorskom tíme. Viac o pozadí Oteckov si môžete prečítať aj v týchto rozhovoroch:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.