Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.01.2019, 12:11

Ruský úrad vedie správne konanie s Facebookom a Twitterom

Spoločnosti nepredložili konkrétne plány a termíny ohľadom zriadenia databáz svojich používateľov v Rusku.

Ruský úrad vedie správne konanie s Facebookom a Twitterom
Zdroj: Reuters

Ruský úrad dohliadajúci na komunikačný trh, Roskomnadzor, dnes začal správne konanie voči spoločnostiam Facebook a Twitter, ktoré v stanovenej lehote nepredložili konkrétne plány a termíny ohľadom zriadenia databáz svojich používateľov v Rusku. Oznámila to agentúra Interfax. Obe firmy majú mesiac na nápravu, inak proti nim úrad podnikne konkrétne kroky, varoval šéf Roskomnadzoru.

"V dôsledku toho, že do piatku sme dostali len formálne odpovede spoločností Facebook a Twitter, ktoré neobsahujú konkrétne informácie o umiestnení databáz ruských používateľov na území Ruskej federácie, alebo informácie, dokedy sa tak stane, Roskomnadzor dnes začína správne konanie voči obom spoločnostiam," povedal Interfaxu Alexander Žarov, ktorý stojí na čele spomínaného úradu.

Roskomnadzor 17. decembra zaslal obom firmám listy s upozornením, že musia rešpektovať ruské zákony, ktoré vyžadujú, aby údaje o ruských používateľoch boli uchovávané v Rusku. Odpovedať mali do 30 dní, teda do 17. januára 2019, pripomenul Interfax a dodal, že v piatok Roskomnadzor oznámil, že odpovede dostal.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.