Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.01.2019, 20:30

Trhlina prichádza do kín. Pozrite sa, ako sa nakrúcala

Režisérom trileru o jednej z najväčších záhad Slovenska je režisér Čiary Peter Bebjak.

Trhlina prichádza do kín. Pozrite sa, ako sa nakrúcala
Zdroj: D.N.A. production

Vo štvrtok 24. januára prichádza do kín dlho očakávaná Trhlina nakrútená podľa rovnomenného bestselleru Jozefa Kariku. Mrazivý mysteriózny thriller o jednej z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč – vznikol v réžii Petra Bebjaka, scenár podľa knižnej predlohy napísal Tomáš Bombík. Autorská dvojica už má na konte Českého leva za trojdielnu minisériu Spravedlnost

Filmová verzia Trhliny vznikla ako špeciálny edit-strih televíznej minisérie, ktorú neskôr uvedie televízia JOJ, zatiaľ však nie je stanovený termín jej zaradenia do programovej štruktúry.

V hlavnej úlohe nezamestnaného absolventa Igora sa predstaví Matej Marušin, jeho priateľku Miu stvárňuje Mary Bartalos Havranová. Ústrednú dvojicu dopĺňa konšpirátor Andrej v podaní Dávida Hartla a Tomáš Maštalír ako skeptik Dávid.

Takto to vyzeralo za kamerami Trhliny:

Tvorcovia pripravili pred premiérou filmu výstavu fotografií z nakrúcania. Je inštalovaná v nevyužívaných priestoroch bývalej tlačiarne Svornosť na Kominárskej ulici pri Račianskom mýte v Bratislave. Pre verejnosť je otvorená od 10. do 22. januára, kedy sa presunie do priestorov Bory Mall.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.