Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.01.2019, 14:16

Facebook ponúka ďalšiu novinku. Chce aby bolo spravovanie stránok transparentnejšie

Záložka s názvom Kvalita stránky je súčasťou opatrenia.

Facebook ponúka ďalšiu novinku. Chce aby bolo spravovanie stránok transparentnejšie
Zdroj: Facebook

Facebook vyvíja nástroj na zaobchádzanie so stránkami, ktoré sú v rozpore s jeho pravidlami. Pokračuje tak v úsilí zbaviť svoju platformu zlých prispievateľov a používateľov, ktorí ju zneužívajú. Zavádza preto niekoľko nových opatrení, ktorých cieľom je zvýšiť informovanosť správcov stránok o možných porušeniach pravidiel a obmedzí tých, ktorí tieto pravidlá porušujú.

Ako prvé zavádza Facebook novú kartu s názvom Kvalita stránky. Záložka poskytne správcom stránky informácie o potenciálnych porušeniach pravidiel a tak ľudia spravujúci stránku uvidia, že niekto odstránil určitý obsah, ktorý je v rozpore s normami, môže ísť o falošný, čiastočne falošný, alebo obsah so zavádzajúcim nadpisom.

Facebook vo vyjadrení k novinke pridáva informáciu o tom, že v priebehu času kartu s názvom Kvalita stránok rozšíri o ďalšie nástroje, ktorými sa zlepší transparentnosť facebookových stránok.

Najväčšia sociálna sieť zároveň sprísňuje pravidlá, po novom si už nebudete môcť vytvoriť duplikát stránky, ktorá vám bola odstránená pre porušovanie pravidiel. Facebook tiež znemožní zakázaným stránkam pokračovať v zdieľaní toho istého obsahu na inej stránke, ktorú vlastní.

Pravidlá sú prísnejšie, ale spravodlivé. Ak opakovane porušujete pravidlá, Facebook môže teraz odstrániť všetky stránky a skupiny, s ktorými je akýkoľvek problém.

"Už dlhšie sme sa snažili o funkciu, ktorou zamedzíme vytváranie nových stránok, skupín, udalostí alebo účtov, ktoré vyzerajú podobne ako tie, ktoré predtým správcovia stránok odstránili z dôvodu porušenia Facebook noriem. Všimli sme si však, že niektorí používatelia na tom pracujú, a snažia sa vytvoriť stránky, ktoré spravujú na rovnaký účel ako stránky, ktoré sme odstránili z dôvodu porušenia našich štandardov,“ píše sa vo vyjadrení.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.