Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.01.2019, 15:10

Nedeľné politické diskusie: Prezidentský prieskum na Markíze, Danko s Pellegrinim na TA3

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických relácií na Markíze, Jednotke a TA3.

Nedeľné politické diskusie: Prezidentský prieskum na Markíze, Danko s Pellegrinim na TA3
Zdroj: prezidentskí kandidáti Maroš Šefčovič / Robert Mistrík

Nedeľná politická relácia Markízy Na telo uvedie aktuálne preferencie všetkých kandidátov, ktorí sa zúčastnia volebného súboja. Prvý reálny prieskum podpory prezidentských kandidátov doplní aj modelovou podporou kandidátov v druhom kole.

Agentúra Focus pre Markízu merala, ako by dopadlo druhé kolo pri rôznych scenároch, čiže ak by do neho postúpil napríklad Maroš Šefčovič s Robertom Mistríkom, niekto z tejto dvojice so Štefanom Harabinom, alebo ak by sa v ňom objavili iní z ohlásených kandidátov.

Moderátor Michal Kovačič bude prieskum hodnotiť s podpredsedom parlamentu Andrejom Hrnčiarom z Mosta-Híd a lídrom Obyčajných ľudí Igorom Matovičom.

Témou debaty bude aj hľadanie spoločného opozičného kandidáta, či správy z posledných dní: priebeh voľby ústavných sudcov a šance Roberta Fica, kauza "Maznák" okolo komunikácie podpredsedu parlamentu Martina Glváča s Alenou Zsuzsovou či odchod niektorých konzervatívnych politikov z hnutia OĽaNO.
Diváci budú môcť na facebookovskom profile relácie položiť aj svoje vlastné otázky.

Hosťami O 5 minút 12 na Jednotke budú predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Róbert Madej (Smer-SD) a členovia výbou Tibor Bernaťák (SNS), Alojz Baránik (SaS) a Ján Marosz (OĽaNO). S moderátorom Jozefom Hajkom budú diskutovať o výbere a procese voľby kandidátov na ústavných sudcov.

Témou voľby sudcov Ústavného súdu SR sa bude venovať aj relácia V politike na TA3. Hosťami Norberta Dolinského budú predseda parlamentu Andrej Danko (SNS), predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) a prezidentskí kandidáti Zuzana Čaputová (PS) a bývalý politik František Mikloško.
Ďalšími témami budú kontakty politikov s obvinenou v prípade vraždy novinára, iniciatíva opozície o vyslovenie nedôvery predsedovi parlamentu či stratégia strán a šanca kandidátov v prezidentských voľbách.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.