Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.01.2019, 11:00

Youtube umožní používateľom prechádzať medzi videami prejdením prstom

Platforma sa snaží o zjednodušenie ovládania na mobilných zariadeniach.

Youtube umožní používateľom prechádzať medzi videami prejdením prstom
Zdroj: YouTube

Youtube aktualizuje svoju mobilnú verziu a pracuje na niekoľkých funkciách, ktoré lepšie sprostredkujú používateľom používanie platformy. Zmeny zavádza najmä kvôli tomu, že až 70 % používateľov prichádza na platformu z mobilných zariadení.

​Jedným z nich je funkcia „Swipey Watch“ umožňujúca používateľom pohybovať sa na platforme jednoduchšie. Namiesto kliknutia na ďalšie video v zozname, alebo navrhované video, sa bude dať prejsť potiahnutím.

Podľa používateľov, ktorí sa o to pokúsili, posunutím späť sa dostanete na rovnakú pozíciu, ktorú ste preskočili z predchádzajúceho videa v histórii. A posunutím vpred na ďalšie video. Doteraz bol prechod na nasledujúce video kliknutím alebo automatickým načítaním nasledujúceho videa. Teraz je to možné iba posunutím.

Rýchlosť presúvania medzi videami je podľa vyjadrenia spoločnosti vylepšená, uľahčuje používateľom preklik aj vďaka tomu, že nie je potrebné presné umiestnenie prstu. Video bude pri návrate pokračovať tam, kde ste prestali.

Spomenutá novinka nie je jediná úprava, ktorú služba YouTube zaviedla pre mobilných používateľov v posledných mesiacoch. Spoločnosť minulý rok pridala ďalšie funkcie vrátane krátkeho obsahu tvorcov nazývaného Príbehy, temný režim, automatické prehrávanie videí na domovskej stránke mobilnej aplikácie a ďalšie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.