Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.01.2019, 14:00

Hviezda seriálu Narcos prišla na súd s drogovým bosom El Chapom, ktorého hrá

Nie je jasné, koľko času potom bude potrebovať súd na vynesenie rozsudku ani kedy by v prípade odsúdenia mohol byť Guzmánovi vymeraný trest.

Hviezda seriálu Narcos prišla na súd s drogovým bosom El Chapom, ktorého hrá
Zdroj: Netflix / Narcos: Mexico

Herec Alejandro Edda, ktorý v televíznom seriáli Narcos: Mexico hrá Joaquína Guzmána prezývaného El Chapo, sa prišiel pozrieť na súdny proces so skutočným drogovým bosom. Podľa amerických médií sa predstaviteľ jednej z hlavných rolí seriálu v pondelok prekvapivo objavil na súdnom vypočutí, hlavou pokynul na Guzmána, ktorý sa obratom pousmial a žmurkol na neho.

Proces s narkobosom sa začal v novembri a beží o niečo rýchlejšie, než sa očakávalo. Prokuratúra by mohla uzavrieť dokazovania ešte tento týždeň. Obe strany by tak mohli predniesť svoje záverečné reči už budúci týždeň. Nie je jasné, koľko času potom bude potrebovať porota na vynesenie rozsudku ani kedy by v prípade odsúdenia mohol byť Guzmánovi vymeraný trest.

"Vyzeral šťastne," povedal Guzmánov právnik William Purpura, ktorý svojho mandanta na zvláštneho hosťa sediaceho v sále upozornil. S búšiacim srdcom a spotenými rukami sa tridsaťštyriročný Edda pozrel Guzmánovi do očí. "Pozrel sa na mňa a žmurkol," opísal herec, pôvodom tiež Mexičan, tento "surreálnu" moment. Neskôr sa Edda stretol tiež s Guzmánovou ženou Emmou Coronelovou a jeho obhajcom. Podľa médií Edda povedal, že Guzmán je vinný a musí byť odsúdený.

Šesťdesiatjedenročný Guzmán opakovane povedal, že by svoj životný príbeh rád videl v knižnej alebo filmovej podobe. Seriál Narcos: Mexico, ktorý pojednáva o mexickom obchode s drogami, je od polovice novembra na internetovej televízii Netflix. Teraz s v hlavnom meste Mexiku točí druhá séria.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.