Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.01.2019, 16:21

Markíza uvedie ďalšiu komediálnu novinku. Seriál Kameňák nadväzuje na známu filmovú sériu

Seriál je založený rovnako ako filmy na anekdotách a odohráva sa v Kameňákove.

Markíza uvedie ďalšiu komediálnu novinku. Seriál Kameňák nadväzuje na známu filmovú sériu
Zdroj: TV Nova

Televízia Markíza prinesie od februára spolu s českou Novou na obrazovky 16-dielny komediálny seriál Kameňák, ktorý voľne nadväzuje na rovnomennú filmovú sériu. Seriálová novinka bude nasadená na piatkové večery od 22. februára. Tie aktuálne patria filmom o Harrym Potterovi.

Dej seriálu vychádza z rovnakého základu ako predchádzajúce filmy založené na anekdotách. Odohráva sa v Kameňákove, v ktorom sedí na radnici starosta v podaní Václava Vydru. So svojím zástupcom, ktorého hrá Pavel Kikinčuk, podajú prihlášku do súťaže Pozitívne mesto roka. Ministerstvo sľubuje víťazovi sto milión korún (3,9 mil. eur).

Súťažiaci však musia splniť rad kladných kritérií, ako je rastúci počet obyvateľov, dobrá zdravotná starostlivosť, rozvinutý kultúrny, spoločenský a športový život alebo čistota, čo sú atribúty mestečku Kameňákovo na míle vzdialené.

„S tvorivým tímom nadväzujeme na úspešné filmy, ktoré seriálu predchádzali. Chceli sme príbeh, na ktorý môžeme zavesiť hromadu vtipov,“ hovorí režisér seriálu Ján Novák, ktorý už jeden diel filmového Kameňáku nakrútil. Aktuálne vysiela televízia JOJ seriál Som mama, ktorý vzniká tiež v jeho réžii.

„Kameňák je jedna z najsilnejších značiek českej a slovenskej zábavy. Veríme, že Kameňák bude ideálnou voľbou pre tých, ktorí si chcú pri televízii oddýchnuť,“ povedal Michal Németh, Channel Manager televízie Markíza.

V hlavnej úlohe sa predstaví, rovnako ako vo filme, obľúbený herec Václav Vydra. „Natáčanie si neskutočne užívam. V podstate som omladol o dvadsať rokov. Štáb je naozaj výborný, s pánom režisérom sme už natočili jeden Kameňák, takže si myslím, že spolupráca je skvele nalinkovaná,“ hovorí herec.

Prvé tri diely filmovej série Kameňák nakrútil Zdeněk Troška v rokoch 2003 až 2005, potom sa už venoval iným projektom. Kameňák 4 pridal pred piatimi rokmi práve režisér seriálu Ján Novák, Vianočný Kameňák v réžii F. A. Brabca vznikol v roku 2015.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.