Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.02.2019, 14:43

Twitter zvýšil príjmy aj zisk, má ale menej aktívnych užívateľov

Spoločnosť predpokladá, že v terajšom kvartáli sa jej príjmy budú pohybovať medzi 715 miliónmi a 775 miliónmi dolárov.

Twitter zvýšil príjmy aj zisk, má ale menej aktívnych užívateľov
Zdroj: Reuters

Americká internetová spoločnosť Twitter vo štvrtom štvrťroku zvýšila čistý zisk na 255 miliónov dolárov z 91 miliónov pred rokom. Príjmy firme vzrástli na 909 miliónov z 732 miliónov dolárov a zásadne prekonali očakávania. Vyplýva to z jej dnešného vyhlásenia. Hospodárskym výsledkom pomohli predovšetkým príjmy z videoreklamy. Počet aktívnych mesačných používateľov ale sociálnej sieti klesol.

Príjmy spoločnosti podľa agentúry Reuters výrazne predstihli očakávania analytikov Wall Street, ktorí odhadovali v priemere 868,2 milióna dolárov. Príjmy z reklamy vzrástli o 23 percent na 791 miliónov dolárov, na tom sa viac ako polovicou podieľa videoreklamy firemných klientov.

Sociálna sieť ale zaznamenala pokles mesačných aktívnych používateľov, čiastočne preto, že vymazala milióny nepatričných účtov. Firma tak reagovala na kritiku, že Twitter je používaný ako platforma pre ovplyvňovanie politiky a pre prejavy nenávisti. Počet mesačných aktívnych používateľov sa medziročne znížil na 321 miliónov z 330 miliónov. Oproti predchádzajúcemu štvrťroku sieť stratila päť miliónov užívateľov.

Tento údaj spoločnosť oznámila naposledy. Hoci sa medzi internetovými firmami stal za posledných desať rokov štandardným článkom štatistík, Twitter oznámil, že ho naďalej zverejňovať nebude.

Spoločnosť predpokladá, že v terajšom kvartáli sa jej príjmy budú pohybovať medzi 715 miliónmi a 775 miliónmi dolárov. Analytici tipujú v priemere 765 miliónov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.