Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.02.2019, 12:20

Vyjadrenie ministerstva: Výhrady zahraničia k novele tlačového zákona berieme s plnou vážnosťou

Ministerstvo zahraničia ubezpečuje, že pripomienky budú náležite zohľadnené.

Vyjadrenie ministerstva: Výhrady zahraničia k novele tlačového zákona berieme s plnou vážnosťou

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR sa pre TASR vyjadrilo, že s plnou vážnosťou a zodpovednosťou berie na vedomie stanovisko predstaviteľa OBSE pre slobodu médií Harlema Désira k prebiehajúcemu legislatívnemu procesu v Národnej rade SR, ktorého zámerom je novelizácia Tlačového zákona SR.

Ministerstvo potvrdzuje nemennosť záväzkov SR voči dodržiavaniu a podpore ľudských práv a základných slobôd, vrátane slobody médií. Aj vo svetle udalostí minulého roka ubezpečuje, že pripomienky predstaviteľa OBSE pre slobodu médií budú náležite zohľadnené.

Slovenská republika, ako jeden z účastníckych štátov OBSE i ako súčasné predsedníctvo tejto najväčšej bezpečnostnej organizácie pevne podporuje autonómnosť mandátu Predstaviteľa OBSE pre slobodu médií, jeho expertízu a nenahraditeľnú pomoc účastníckym štátom, vrátane Slovenskej republiky, pri vytváraní priaznivého prostredia pre skutočne slobodné, otvorené, bezpečné médiá. V tomto smere ministerstvo víta ponuku pripravenosti Predstaviteľa OBSE pre slobodu médií poskytnúť svoju expertízu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.