Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.02.2019, 10:05 Aktualizované dňa 13.02.2019 o 11:55

Blíži sa výročie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Markíza pripravila dokument o tragickej udalosti

Dokument obsahuje aj animáciu pravdepodobného priebehu vraždy. Pozrite si upútavku.

Blíži sa výročie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Markíza pripravila dokument o tragickej udalosti
Zdroj: TV Markíza

21. februára uplynie rok od vraždy, ktorá zmenila Slovensko. Informáciu, že v dome vo Veľkej Mači našli zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, prinášali médiá postupne v pondelok ráno 26. februára 2018. Prvé informácie hovorili o tom, že Ján Kuciak, ktorý pracoval pre portál Aktuality.sk, sa zaujímal o taliansku mafiu, ktorá má prepojenia  aj na východnom Slovensku. Tento posledný článok, na ktorom pracoval, zverejnili slovenské aj niektoré zahraničné médiá.

Zdroj: TV Markíza

​Vražda mladého novinára neparalyzovala iba médiá, ale výrazne ovplyvnila aj ďalší vývoj v spoločnosti a na politickej scéne. Odstúpil minister kultúry Marek Maďarič, minister vnútra Robert Kaliňák, ako aj premiér Robert Fico. Vznikla iniciatíva Za slušné Slovensko, ktorá vyburcovala ľudí k protestom na námestiach viacerých slovenských miest, a dokonca aj európskych. Ľudia volali po zmene politickej kultúry.

Zdroj: Pavol Funtál

Ján Kuciak bol skromný človek, pracovitý kolega s výnimočnými analytickými schopnosťami, hovoria o ňom jeho bývalí kolegovia. To najdôležitejšie, na čo sa sústredil vo svojej práci, bolo hľadanie pravdy. Dokumentárny film z pôvodnej produkcie TV Markíza sa presne po roku vracia k tragickej udalosti. Lebo ani rok po tragickej udalosti nepoznáme vraha. Polícia pracuje s verziou, že možným objednávateľom vraždy by mohol byť kontroverzný podnikateľ Marián Kočner.

Zdroj: TV Markíza

​Dokument s názvom Ján a Martina a podtitulom Vražda, ktorá zmenila Slovensko vychádza z policajných spisov, výpovedí rodičov obetí, Jánových kolegov a mnohých ďalších, a zároveň interpretuje zlomové body v spoločenskom a politickom živote, ktoré po tejto tragickej udalosti otriasli celým Slovenskom.

Režisérom hodinového dokumentu, ktorý obsahuje aj animáciu pravdepodobného priebehu vraždy, je Henrich Krejča. Markíza ho odvysiela vo štvrtok 21. februára o 20:30.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.