Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.02.2019, 13:25

JOJ kúpila práva na Most!. Český seriálový hit uvedie čoskoro

Seriál si berie na paškál aj zložité témy, akými sú neznášanlivosť či xenofóbia.

JOJ kúpila práva na Most!. Český seriálový hit uvedie čoskoro
Zdroj: Česká televize

Televízia JOJ zakúpila práva na vysielanie aktuálneho hitu našich susedov, komediálneho seriálu Most!. Seriál v Česku vyvolal veľký ohlas, keď "bez servítky" no s nadhľadom otvára kontroverzné a tabuizované témy. Aktuálne ho vysiela Česká televízia, kde ho sleduje takmer 1,7 milióna divákov.

Na slovenské obrazovky ho uvedie JOJ už čoskoro, prezradil riaditeľ TV JOJ Marcel Grega na Facebooku. Podľa informácií Stratégií to bude v utorok 5. marca o 22:00, predchádzať mu budú Prázdniny, ktorá sa už v tretej sérii vrátia na obrazovky v rovnaký deň.

Osemdielny komediálny seriál je už šiestou spoluprácou dvojice Prušinovský a Kolečko. V projekte, ktorý si berie na paškál zložité témy, akými sú neznášanlivosť či xenofóbia, si hlavnú rolu zahral Martin Hofmann.

Rámec seriálu tvorí príbeh Luďka, ktorého práve vyhodili z práce, býva v polorozpadnutej barabizni, dlhuje, kam sa pozrie, má problémy s exmanželkou i so synom. A v tom najhoršom za ním príde poštár Ondra s pozvaním do Pošty pre teba…

„Luďka veľmi charakterizovať nechcem. Svoj názor na neho samozrejme mám. On je trochu debil, takže si myslím, že by to mohla byť postava dosť obľúbená,“ hovorí jeho predstaviteľ - herec Martin Hofmann.

Zdroj: Česká televize

„Most je čisto robotnícke mesto, a preto má svoju nezameniteľnú filozofiu. Vizuálne je úplne unikátne, pretože vyrástlo na zelenej lúke počas niekoľkých rokov ako náhrada za zbúraný starý Most. Keď som tam prišiel prvýkrát, zarazilo ma, akú má človek o tom meste predstavu a aká je skutočnosť. Nie je veľa miest, kde sa snúbi krásna príroda s rýdzo socrealistickou architektúrou,“ hovorí režisér Jan Prušinovský.

Seriál sa z prevažnej väčšiny nakrúcal v reálnych prostrediach mesta Most. Zahralo si v ňom celkom 821 komparzistov prevažne z Mostu a okolia.

Zdroj: Česká televize

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.