Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.02.2019, 19:35 Aktualizované dňa 17.02.2019 o 10:51

Čaputová, Mistrík a Šefčovič: cez víkend sa stretnú v diskusiách na Markíze a TA3

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických relácií na Markíze, TA3 a v RTVS.

Čaputová, Mistrík a Šefčovič: cez víkend sa stretnú v diskusiách na Markíze a TA3
Zdroj: Hnonline; koláž Stratégie

Blížia sa prezidentské voľby a televízie prinášajú duely s relevantnými kandidátmi. V nedeľných politických diskusiách na Markíze a TA3 sa stretnú Zuzana Čaputová, Robert Mistrík a Maroš Šefčovič - traja prezidentskí kandidáti, ktorí sú v aktuálnych prieskumoch na najvyšších priečkach.

Témami víkendových politických diskusií budú aj neúspešné voľby kandidátov na ústavných sudcov a tiež vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. 

Na telo na Markíze prinesie v nedeľu o 13:00 duel kandidátov, ktorí sú podľa prieskumov na prvej a druhej priečke. Do diskusie Maroša Šefčoviča s Robertom Mistríkom sa mala naživo pripojiť aj Zuzana Čaputová, ktorá v dvoch posledných prieskumoch z tohto týždňa vyskočila na tretie miesto.

Aktualizácia: Keďže favorit z prezidentských prieskumov Maroš Šefčovič ochorel, hosťami Na telo budú Zuzana Čaputová a Robert Mistrík. Maroš Šefčovič má byť hosťom aj na TA3 v relácii V politike, kde má diskutovať so Zuzanou Čaputovou. TA3 zmenu hosťa zatiaľ v upútavkach neavizovala.

Témami Na Telo bude okrem prezidentských volieb aj voľba ústavných sudcov, ktorá vo štvrtok opäť stroskotala.

Témou prvého bloku relácie V politike na TA3 bude vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, ale aj úniky citlivých informácií zo spisu. S moderátorom Norbertom Dolinským bude v štúdiu generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

V druhom bloku sa stretnú prezidentskí kandidáti Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Témami diskusie budú aktuálne prieskumy preferencií, voľba sudcov Ústavného súdu, ale aj zahraničnopolitické smerovanie Slovenska. Reláciu V politike vysiela TA3 v nedeľu od 11:00.

Napäté vzťahy vo vládnej koalícii

Neúspešnej voľbe kandidátov na sudcov Ústavného súdu a napätým vzťahom vo vládnej koalícii sa budú venovať Sobotné dialógy, ktoré vysiela Rádio Slovensko v sobotu od 12:10. Hosťami moderátorky Marty Jančkárovej budú poslanci Erik Tomáš (Smer-SD), Tibor Bastrnák (Most-Híd) a Ján Budaj (OĽaNO).

V nedeľnej relácii RTVS O 5 minút 12 si sadnú za jeden stôl minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) a poslanci Juraj Blanár (podpredseda Smer-SD), Igor Matovič (predseda OĽaNO) a Boris Kollár (predseda Sme rodina – Boris Kollár). S moderátorom Jozefom Hajkom sa budú venovať dôsledkom neúspešnej voľby kandidátov na sudcov Ústavného súdu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.