Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.02.2019, 16:05

Blíži sa noc Oscarov. Priamy prenos prinesie TV Doma

V oscarovom duchu sa bude niesť celý víkend. TV Doma odvysiela viacero ocenených filmov.

Blíži sa noc Oscarov. Priamy prenos prinesie TV Doma
Zdroj: TV Doma

Blíži sa najsledovanejší večer svetového šoubiznisu. Na začiatku každého roka sa pozornosť celého zábavného priemyslu a všetkých filmových fanúšikov uprie na nadchádzajúce udeľovanie Oscarov. Všeobecné očakávania vrcholia priamym prenosom zo slávnostného galavečera, kde sa ceny americkej Akadémie filmových umení a vied (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) udeľujú. 

Svetlá reflektorov, červený koberec, elegantné róby a ďakovné prejavy

Každoročné odovzdávanie Oscarov sa stalo najslávnejšou aktivitou Akadémie filmových umení a vied. Milióny ľudí sledujú ceremoniál, pri ktorom sa rozdeľujú najprestížnejšie ocenenia vo svete kinematografie. 

Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa divákom TV Doma bude aj tento rok prihovárať moderátor Roman Juraško, ktorý v štúdiu privíta módnu stylistku Zuzanu Kanisovú, filmového kritika Petra Konečného a šoubizového redaktora Borisa Prša. Priamy prenos Noci Oscarov štartuje v nedeľu 24. februára 2019 o 00:00 a zostrih toho najzaujímavejšieho odvysiela Doma v nasledujúci večer, v pondelok 25. februára 2019, so začiatkom o 21:30.

Najviac nominácií, celkovo desať, získali hneď dva filmy - Roma a Favoritka (The Favourite), nasleduje Zrodila sa hviezda (A Star Is Born) s ôsmimi nomináciami. Megahit Bohemian Rhapsody, ktorý bodoval na Zlatých glóbusoch v dvoch kategóriách (Najlepší film - dráma a Najlepší mužský herecký výkon v dramatickom filme), bojuje o päť prestížnych sošiek.

Oscary sa udeľujú pravidelne od roku 1929, v roku 2019 budú teda vyhlásené výsledky už 91. ročníka. Priamy prenos z divadla Dolby Theatre v Hollywoode prinesie v nedeľu 24. februára 2019 televízia Doma. Galavečer sa bude vysielať vo viac než 225 krajinách a teritóriách po celom svete.

​V oscarovom duchu sa ponesie aj celý víkend. TV Doma uvedie slovenskú televíznu premiéru romantického hudobného filmu La La Land s Ryanom Goslingom a Emmou Stone (sobota 23. 2. o 20:00), ktorý bol v roku 2017 ocenený šiestimi Oscarmi. Snímka zdieľala rekord za najväčší počet nominácií na Oscara (14) s filmami Titanic (1997) a Všetko o Eve (1950).

La La Land bol najprv vyhlásený ako víťaz kategórie Film roka. Stala sa ale chyba, Warren Beatty, ktorý mal cenu odovzdať, dostal pred nástupom na pódium zlú obálku, v ktorej bolo meno víťazky kategórie Najlepšia herečka v hlavnej úlohe, Emmy Stone. Warren so svojou kolegyňou Faye Dunaway aj napriek tomu kategórii vyhlásili a za víťaza označili práve La La Land. Všetko bolo po chvíli rozpakov uvedené na pravú mieru a Filmom roka sa stala snímka Moonlight (2016).

V ponuke TV Doma budú aj ďalšie oscarové snímky ako Teória všetkého (piatok 22. 2. o 20:30), Splnený sen (nedeľa 24. 2. o 20:30) a Bedári (pondelok 25. 2. o 23:25), či na desať Oscarov nominovaný Špinavý trik (piatok 22. 2. o 23:00).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.