Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.02.2019, 11:40

Vražda, ktorá zmenila Slovensko: Dokument Ján a Martina bol najsledovanejším programom

Dokument prekonal nielen Oteckov, ale aj všetky programy týždňa.

Vražda, ktorá zmenila Slovensko: Dokument Ján a Martina bol najsledovanejším programom
Zdroj: TV Markíza

Vo štvrtok 21. februára uplynul rok od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. RTVS a Markíza pripravili špeciálne programy - verejnoprávna televízia špeciálne vydanie Reportérov a Markíza hodinový dokument.

Dokument Markízy s názvom Ján a Martina: Vražda, ktorá zmenila Slovensko sa k chladnokrvnej vražde vrátil presne po roku. Markíza ho odvysiela bez reklamy vo štvrtok 21. februára o 20:30.

Hodinový dokumentárny film si pozrelo až 570-tisíc divákov starších než 12 rokov. V cieľovej skupine mladších divákov 12-54 rokov sa stal najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc, dosiahol vysokú sledovanosť 11,8 percenta a trhový podiel 30,6 percenta. Dokument prekonal nielen Oteckov, ale aj všetky programy týždňa.

Zdroj: TV Markíza

​Konkurenčná relácia S pravdou von zaznamenala na JOJ v rovnakej cieľovej skupine trhový podiel 13,7 percenta a relácia Zlaté časy na Jednotke RTVS trhový podiel necelých 10 percent.

"Teší nás, že dokument zasiahol také veľké množstvo divákov a veľmi si vážime ich priazeň," povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza, ktorý je autorom námetu, scenára a aj režisérom projektu. Dokument vychádzal z policajných spisov, výpovedí rodičov obetí, Jánových kolegov a mnohých ďalších, a zároveň interpretoval zlomové body v spoločenskom a politickom živote, ktoré po tejto tragickej udalosti otriasli celým Slovenskom.

Verejnoprávna televízia si pripomenula vraždu novinára v špeciálnom vydaní Reportérov, ktorých odvysielala v pondelok 18. februára o 22:20. Sledovalo ho 186-tisíc divákov nad 12 rokov a Jednotka si pripísala podiel necelých 15 percent. V cieľovej skupine mladších divákov 12-54 rokov to bolo necelých 9 percent.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.