Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
25.02.2019, 15:35

Ostrým nožom má za sebou úspešnú premiéru. Do kín prišlo 15-tisíc divákov

Trhlina sa už približuje k hranici štvrť milióna divákov, minimálny záujem vzbudil americký remake Nedotknuteľných.

Ostrým nožom má za sebou úspešnú premiéru. Do kín prišlo 15-tisíc divákov
Zdroj: nutprodukcia

Vo štvrtok 21. februára, presne rok po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, mala v kinách premiéru slovenská snímka Ostrým nožom. Vychádza zo skutočných udalostí nevyriešenej vraždy Daniela Tupého z roku 2005, rozpráva príbeh otca, ktorý sa po vražde syna nedokáže v prehnitom systéme dovolať pravdy. Počas premiérového víkendu si ju prišlo pozrieť 15-tisíc divákov.

Snímka sa tak stala druhou najnavštevovanejšou počas uplynulého víkendu, lídrom bola premiéra animovanej rodinnej rozprávky Ako si vycvičiť draka 3 so 75-tisíc divákmi. Tretia víkendová premiéra – thriller Mrazivá pomsta s Liamom Neesonom v úlohe otca, ktorému drogoví díleri zavraždia syna, prilákala do kín 8 442 divákov.

​Kinohit tohto roka – Trhlinu, si prišlo počas piateho premietacieho týždňa pozrieť ďalších 7 600 divákov, jej celková návštevnosť sa už približuje k hranici 250-tisíc divákov a tržby k 1,5 milióna eur. Očakávania tvorcov pritom ani v optimistických predpovediach neprekročili 70-tisícovú hranicu.

Asi nie je prekvapením, že americký remake francúzskeho megahitu Nedotknuteľní slovenských divákov vôbec neoslovil. Jeho návštevnosť počas víkendu bola len 1637 divákov, celková návštevnosť je po dvoch týždňoch necelých 9-tisíc divákov.

Viac divákov mala aj po 17 týždňoch snímka Bohemian Rhapsody, ktorú si prišlo pozrieť ďalších 2049 divákov. Jej celková návštevnosť sa už vyšplhala na takmer 400-tisíc a tržby prekročili 2,4 milióna eur.

Film o živote frontmana skupiny Queen Freddieho Mercuryho získal na Oscaroch najviac zlatých sošiek. Rami Malek bodoval v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe, ďalšie tri sošky si film odniesol za strih, strih zvuku a mixáž zvuku.

Hoci bola snímka nominovaná aj v kategórii najlepší film, nomináciu nepremenila a sošku si odniesla Zelená kniha, ktorá bude mať slovenskú premiéru 7. marca. Zelená kniha si odniesla aj ďalších dvoch Oscarov za pôvodný scenár a pre herca vo vedľajšej úlohe.

​Svoju púť po slovenských kinách končí snímka Zrodila sa hviezda, ktorá priniesla Oscara Lady Gaga za najlepšiu pôvodnú pieseň Shallow. Režisérsky debut Bradleyho Coopera sa v slovenských kinách premietala už 21 týždňov, za ten čas si pripísal takmer 266-tisíc divákov a tržby prekročili 1,5 milióna.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.