Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
06.03.2019, 12:05

RTVS pripravila tri diskusie s kandidátmi na prezidenta. Odvysiela ich v prime time

Diskusie s kandidátmi rozdelenými do skupín budú moderovať Marta Jančkárová a Juraj Jedinák.

RTVS pripravila tri diskusie s kandidátmi na prezidenta. Odvysiela ich v prime time
Zdroj: RTVS

RTVS pripravila záverečné predvolebné diskusie s 13 kandidátmi na prezidenta SR. Naživo ich uvedie z volebného štúdia 11. až 13. marca o 20:15 na Jednotke, v Rádiu Slovensko, online na facebooku Správy RTVS a na webe rtvs.sk.

Diskusie budú moderovať Marta Jančkárová a Juraj Jedinák. Každý kandidát bude mať vo vysielaní 16 minút. Rozhovory sa budú týkať vplyvu prezidenta SR na politiku a chod štátu, jeho spoluprácu s vládou a parlamentom, rozsahu a využívania jeho právomocí, ako aj možností a úloh prezidenta pri zvyšovaní dôvery verejnosti v štát a jeho inštitúcie. Rovnako budú môcť priblížiť svoje postoje k prioritám zahraničnej politiky Slovenska.

Kandidáti budú rozdelení do troch skupín na základe prieskumov verejnej mienky, ktoré tri rôzne agentúry uskutočnili vo februári pre RTVS, TV Markíza a TA3. Od pondelka 11. marca do stredy 13. marca sa postupne predstavia kandidáti s najnižšími preferenciami až po najvyššie.

„Počas štruktúrovaných rozhovorov bol každý kandidát v štúdiu sám. Teraz môžu na seba počas živých diskusií vzájomne reagovať. RTVS venuje voľbe prezidenta Slovenskej republiky najväčší priestor a prináša najviac informácií zo všetkých médií, na základe ktorých sa môžu naši koncesionári lepšie rozhodnúť,“ konštatoval riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan.

Záverečné predvolebné diskusie kandidátov v RTVS:

  • Pondelok 11. marec – Róbert Švec, Juraj Zábojník, Ivan Zuzula, Bohumila Tauchmannová
  • Utorok 12. marec – Milan Krajniak, František Mikloško, Eduard Chmelár, Martin Daňo
  • Streda 13. marec – Zuzana Čaputová, Maroš Šefčovič, Štefan Harabin, Marian Kotleba, Béla Bugár

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.