Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
08.03.2019, 10:50

Správa je film o pekle, ocitli sa v ňom aj herci. Pozrite si videá z nakrúcania

Novinka režiséra Petra Bebjaka príde do kín v roku 2020.

Správa je film o pekle, ocitli sa v ňom aj herci. Pozrite si videá z nakrúcania
Zdroj: D.N.A. production

Film Správa, ktorý momentálne nakrúca D.N..A Production pod režisérskou taktovkou Petra Bebjaka (Čiara, Trhlina), je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel.

Stvárňuje príbeh dvoch mladých slovenských židov, ktorým sa podarilo ujsť z koncentračného tábora Osvienčim a spísať podrobnú správu o tom, ako tábor smrti fungoval. Dvaja Slováci patria medzi 12 väzňov, ktorým sa za celú dobu existencie tábora podaril úspešný útek.

Príbeh o pekle, ktoré sa tam dialo, a správe, ktorú dnes pozná celý svet, príde do kín v roku 2020.

"Tento film je pre nás výnimočný ako témou, tak aj spracovaním. Som presvedčený, že je dôležité nezabúdať na hrôzy, ktoré sa v Osvienčime stali a takisto nezabúdať na všetky tie, na prvý pohľad nepodstatné veci, ktoré viedli k tomu, aby sa niečo také neľudské vôbec mohlo udiať," hovorí producent Rasťo Šesták.

V hlavných úlohách sa predstavia Noel Czuczor ako Freddy a Peter Ondrejička ako Valér. Vo filme účinkujú aj herci z Poľska, Nemecka, Česka a Luxemburska a viacerí z nich sú vo svojich domovských krajinách veľmi známymi televíznymi a filmovými osobnosťami.

​V ďalších úlohách sa predstavia Wojciech Mecwaldovský (Kozlowski), známy aj slovenským divákom zo seriálov Druhá šanca a Správna Agáta, vidieť ho mohli aj v seriáli Pakt z produkcie HBO a vo filme Umenie milovať, ktorý je dostupný v rámci platformy Netflix.
Jacek Beller (Heršek) a Kamil Nozynski (Juzek) sa koncom minulého roka objavili v HBO seriáli Blinded by the lights a Aleksander Mincer, ktorý účinkoval vo viacerých talianskych produkciách, účinkoval aj v známom filme Umučenie Krista.

Tváre trojice nemeckých hercov poznajú fanúšikovia kriminálneho seriálu Miesto činu. Christophera Bacha mohli slovenskí diváci vidieť nedávno aj v minisérii Charité a detektívnom seriáli Donna Leon. Lars Rudolph je u nás známy vďaka filmom Už je tu zas a Lola beží. Florian Panzner zasa účinkoval v seriáloch ako Kobra 11, Prípad pre dvoch, Bez hraníc, Babylon Berlin a objavil sa aj vo filme Valkýra.

​Producent Rasťo Šesták a režisér Peter Bebjak sa stretli aj s holywoodskym producentom a hercom Michaelom Douglasom, aby sa porozprávali s ním o možnosti distribúcie filmu v USA. "Michael Douglas je úžasný herec a skutočná hviezda svetového formátu. Veľmi si vážime, že si našiel čas stretnúť sa s nami a že sa mu náš pripravovaný film Správa páčil," povedal po stretnutí producent Rasťo Šesták.

​Správa s rozpočtom 3,2 milióna eur je najdrahším projektom spoločnosti D.N.A. production. Koproducentami projektu sú Evolution Films (Česká republika), Agresywna Banda (Poľsko) a ostlicht filmproduktion (Nemecko). Vznik filmu finančne podporili aj RTVS, Česká televízia a Audiovizuálny fond.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.