Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.03.2019, 18:00

Víkendové diskusné relácie: Na Markíze prezidentskí kandidáti, Danko so Sulíkom v RTVS a na TA3

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických relácií na Markíze, TA3 a v RTVS.

Víkendové diskusné relácie: Na Markíze prezidentskí kandidáti, Danko so Sulíkom v RTVS a na TA3
Zdroj: TASR, HN; Koláž: HN

Televízia Markíza odvysiela do nedele 10. marca 2019 tri predvolebné diskusné relácie s názvom Prezidentské voľby 2019. Postupne sa v nich vystriedajú všetci kandidáti na prezidenta Slovenskej republiky.

V sobotu 9. marca o 13:00 budú hosťami moderátora Michala Kovačiča Béla Bugár, Eduard Chmelár, Milan Krajniak a František Mikloško. V nedeľu 10. marca o 13:00 budú hosťami relácie Zuzana Čaputová, Štefan Harabin, Marian Kotleba a Maroš Šefčovič.

Každému z kandidátov bude vyhradený rovnaký 7-minútový priestor a na záver diskusie možnosť počas jednej minúty samostatne prezentovať svoje posolstvo občanom. Debatovať sa bude napríklad o minulosti kandidátov vo verejnom živote, ale aj o ich predstavách o výkone prezidentského úradu z hľadiska domácej a zahraničnej politiky.

Hosťami relácie V politike na TA3 budú predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) a poslanci Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Martin Klus (SaS). S moderátorom Norbertom Dolinským budú v nedeľu 10. marca od 11:00 diskutovať o návrhoch SNS pre zlepšenie životnej úrovne, o rokovaniach o Ústavnom súd, ale aj o prezidentských voľbách. Ďalšími témami budú diplomatický konflikt medzi ministerstvom obrany a ruským veľvyslanectvom, kompetencie hlavy štátu v zahraničnej politike či voľby do Európskeho parlamentu.

Predseda parlamentu Andrej Danko bude aj hosťom relácie RTVS O 5 minút 12. Druhým hosťom bude europolanec a predseda strany SaS Richard Sulík. S moderátorom Jozefom Hajkom budú diskutovať o vzťahoch v koalícii, druhom pokuse voľby ústavných sudcov a o podpore prezidentských kandidátov vo voľbách a úlohe novej hlavy štátu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.