Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.03.2019, 14:05

Kandidát sa vracia na plátna kín. Výnimočné premietanie uzavrie diskusia na tému prezidentských volieb

Kandidát zobrazuje aj silu médií, ktoré môžu manipuláciou s udalosťami ovplyvňovať spoločenské dianie.

Kandidát sa vracia na plátna kín. Výnimočné premietanie uzavrie diskusia na tému prezidentských volieb
Zdroj: Azyl Production

Slovenský film Kandidát sa po šiestich rokoch vracia na plátna kín. Výnimočné premietanie uvedie Cinemax v stredu 13. marca 2019 o 20:00 vo svojej sieti kín po celom Slovensku (Banská Bystrica, Bratislava BORY Mall, Košice, Martin, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava Arena, Žilina)

V kontexte aktuálneho spoločensko-politického diania a blížiacich sa prezidentských volieb sa produkčná spoločnosť Azyl a distributér Continental film rozhodli opäť uviesť na slovenské plátna film Kandidát. Štylizovaný cynický triler s prvkami čiernej komédie na motívy knihy Kandidát - Denníky z odpočúvania od Maroša Hečka a Michala Havrana mal premiéru v roku 2013, v kinách si ho pozrelo 82 874 divákov.

Scenáristom filmu bol Peter Balko, podpísaný aj pod divácky úspešnou snímkou Čiara, réžie sa zhostil Jonáš Karásek. Témou snímky bola sila médií, ktoré môžu manipuláciou s udalosťami ovplyvňovať spoločenské dianie. Karásek v ňom parodoval aj marketingovú brandžu, ktorú dobre pozná.

Dej je situovaný na Slovensku, kde prebieha kampaň k voľbám prezidenta republiky. Reklamný mág Adam Lambert je prinútený silnou finančno-politickou skupinou urobiť kampaň na nezávislého kandidáta z ľudu Petra Potôňa. Jeho nervy sú však v dezolátnom stave po zvláštnom rozchode s manželkou, ktorý si Lambert nechce stále priznať a na stretnutí šéfov agentúr v reklamnom klube sa staví o celý svoj majetok, že z neznámeho Petra Potôňa urobí prezidenta. Čo je ochotný pre túto stávku urobiť, je hlavnou príbehovou líniou filmu.

Po premietaní prebehne diskusia na tému prezidentských volieb v zložení: Marek Majeský, Monika Hilmerová (hlavní predstavitelia filmu), Jonáš Karásek (režisér snímky), Maroš Hečko a Viliam Štrelinger (Azyl Production).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.