Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.03.2019, 11:18

Facebook predstavil nástroj na podporu komunitných petícií

Je otázne, či sa bude využívať iba v pozitívnom zmysle.

Facebook predstavil nástroj na podporu komunitných petícií
Zdroj: TechCrunch

Najväčšia sociálna sieť predstavila novú funkciu, ktorá bude slúžiť na tvorbu petícií iniciovaných komunitami. Chce tak dať používateľom a rôznym záujmovým skupinám možnosť využiť potenciál zásahu prostredníctvom platformy.

Nástroj Community Actions sa bude podobať facebookovým udalostiam. Tvorba petície bude jednoduchá, stačí názov, popis a úvodný obrázok. Okrem toho bude možné označovať príslušné organizácie, ktoré dostanú upozornenie. Petíciu nebude možné vytvoriť anonymne, v popise bude uvedené meno používateľa, ktorý ju založil.

Tak, ako pri udalostiach sa používateľom zobrazí počet ľudí, ktorí petíciu podporujú, ale ich viditeľnosť bude závisieť od nastavení súkromia.

Pod záložkou Recent activity bude priestor na diskusie.

Zdroj: TechCrunch

Otázne zostáva, či je tento krok pre sociálnu sieť správny, nakoľko môže mať aj negatívny efekt. Petície môžu používatelia zneužiť a vytvárať v podobe šírenia nepravdivých či nenávistných myšlienok. Zatiaľ je zavedených niekoľko opatrení, ako napríklad to, že iniciátori nemôžu označiť prezidenta Donalda Trumpa.

Funkcia je zatiaľ dostupná pre používateľov v USA.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.