Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.03.2019, 17:44

Čižnár sa ohradil voči moderátorovi Markízy. Prekážalo mu, ako sa pýtal na nahrávku Gorily

Generálnemu prokurátorovi sa nepáčil spôsob, akým sa moderátor Michal Kovačič pýtal na nahrávku v kauze Gorila, ktorú mu mal púšťať bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár
Zdroj: TASR/M. Baumann

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa vo svojom vyjadrení ohradil voči moderátorovi Markízy Michalovi Kovačičovi, ktorý v nedeľňajšej relácii Na telo riešil s prezidentským kandidátom Marošom Šefčovičom nahrávku Gorily.

Čižnár kritizoval moderátora Markízy

Kovačič reagoval na medializované informácie, že Dobroslav Trnka, v tom čase vo funkcii Generálneho prokurátora, mal na tajnom stretnutí na Úrade vlády v roku 2008 púšťať nahrávky z Gorily dnešnému Generálnemu prokurátorovi, vtedy bratislavskému krajskému prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi, a šéfovi Smeru Robertovi Ficovi.

​"Po zhliadnutí včerajšej relácie Na telo (TV Markíza dňa 17.3. 2019), resp. jej úvodnej časti, v ktorej sa moderátor Michal Kovačič venoval otázke Gorily, ktorú sa snažil spájať s prezidentským kandidátom, hoci sa ho evidentne netýka, musím skonštatovať, že sa v plnej nahote ukázalo, za koho moderátor "kope" a dobrovoľne sa zaradil do klubu tzv. objektívnych novinárov," píše vo svojom vyjadrení pre TASR Čižnár. Podľa generálneho prokurátora je známy moderátor neochotný vnímať fakty, resp. pracovať s faktami alebo manipulatívne klame.

Opakovane a dokonca v postavení svedka som sa vyjadril, že som nevedel a ani nemohol pred 10 až 11 rokmi vedieť, z 1 a pol minútovej sekvencie, odkiaľ táto nahrávka pochádza a dodnes netvrdím, či to bolo z kauzy Gorila. Usúdil som tak jedine potom, keď nedávno unikla nahrávka medzi D. T. a M. K., ktorí sa na túto tému rozprávajú. Preto som okamžite požiadal, aby som bol v tejto veci vypočutý," hovorí Čižnár.

"Ani sa nesnažil tváriť nezaujato"

Moderátor Kovačič chcel od Šefčoviča odpoveď či fakt, že Čižnár, Fico a Trnka počúvali nahrávku a desať rokov o nej mlčali, nie je desikvalifikujúci. 

Nech je už pravdou varianta jedna, alebo druhá (teda neochota moderátora vnímať realitu a robiť profesionálne novinársku prácu, resp. klamať,), obidve tieto varianty diskvalifikujú jedine pána redaktora a nie prezidentského kandidáta, ako sa to vehementne snažil podsúvať divákom. Pán redaktor Kovačič sa zrejme úporne drží hesla "stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Podľa môjho názoru, sa pri diskusii ani nesnažil tváriť nezaujato. Som presvedčený, že každý racionálne rozmýšľajúci občan Slovenskej republiky si o tejto spravodajskej hre niektorých novinárov urobí vlastný názor."

O stanovisko sme požiadali aj televíziu Markíza.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.