Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.03.2019, 16:40

Markíza sa ohradila voči vysokej pokute za príspevky o rodičke

Podľa vyjadrenia televízie boli téma spracovaná profesionálne a v súlade s etickými princípmi.

Markíza sa ohradila voči vysokej pokute za príspevky o rodičke
Zdroj: TV Markíza / Reflex

Televízia Markíza nesúhlasí s vyjadrením Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR), že jej minuloročné príspevky v Televíznych novinách a programe Reflex svojím obsahom a spôsobom spracovania zasiahli do ľudskej dôstojnosti rodičky. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré zverejnila na svojom webe. 

V príspevku televízia odvysielala prípad komplikovaného pôrodu 33-ročnej Márie Živojinovej, ktorý sa skončil tragicky. Žena po sekcii skončila v kóme a po 23 dňoch boj o život nakoniec prehrala. Ostali po nej tri malé deti. Rada za príspevky televízii udelila pokutu vo výške 33.319 eur.

​"Táto reportáž bola iniciovaná na základe požiadavky o pomoc zo strany pozostalého manžela a všetky obrazové materiály boli použité s jeho výslovným súhlasom. Zastávame názor, že tému sme spracovali profesionálne, bez zásahu do ľudskej dôstojnosti a v súlade s etickými princípmi," povedal riaditeľ centra spravodajstva TV Markíza Henrich Krejča.

To potvrdzuje aj manžel zosnulej Patrik Živojinov. "Podľa mňa je výška a aj samotná pokuta prehnaná. Aj s mamou manželky sme sa dohodli, že to dáme odvysielať. Ja som dal na zábery aj na hotovú reportáž súhlas. Ja by som bol ten najväčší kritik, keby tam niečo v tej reportáži nemalo byť, alebo by bolo prehnané. Práveže to bolo veľmi citlivo spracované a neskreslené. Keby bola reportáž strohá a bez záberov či fotografií, nesplní svoj účel," uviedol podľa portálu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.