Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.03.2019, 14:35

Českým romantickým komédiám sa darí. LOVEnie bolo najnavštevovanejším filmom víkendu

Novinka bola víkendovou jednotkou aj v Českej republike.

Českým romantickým komédiám sa darí. LOVEnie bolo najnavštevovanejším filmom víkendu
Zdroj: Bontonfilm

České romantické komédie zažívajú v slovenských kinách sľubnú éru. Novinku LOVEnie si počas premiérového víkendu prišlo pozrieť 22 781 divákov, čím sa snímka stala jednotkou vo víkendovej návštevnosti. Raz toľko divákov (44 328) si pripísala v Českej republike, kde sa rovnako stala víťaznou novinkou.

Romantickú komédiu o tom, že lásky je niekedy málo a niekedy zase priveľa, nakrútil Karel Janák (Dôverný nepriateľ, Cuky Luky Film). Hlavnou hrdinkou je Eliška, ktorej svadobný deň skončí fiaskom, keď jej ženích v rozhodujúcej chvíli utečie spred oltára.Na radu kamarátky sa rozhodne zabojovať s osudom a prostredníctvom zoznamky začne jej odhodlaný a zábavný lov na lásku. To však nie je jej jediný problém.

Musí sa tiež rýchlo presťahovať a jedinou možnosťou je bývanie spoločne s nevlastným bratom. Čudák, ktorý na streche chová včely a ktorý ju u seba doma za žiadnu cenu nechce. Nevlastného brata hrá Jakub Prachař, ženícha, ktorý utiekol, hrá Martin Písařík, kamarátku, Paťu, stvárni Eva „Evelyn“ Kramerová. V ďalších úlohách sa predstavili Veronika Žilková, Ondřej Malý, Jaroslav Plesl a Jana Švandová.

LOVEnie sa tak zaradilo k ďalšej úspešnej českej romantickej komédii Ženy v behu, ktorú za osem týždňov v kinách videlo 114 412 divákov. Nie všetky české romantické komédie si však v tomto roku pripísali úspech. S diváckym nezáujmom sa stretla romanca Leto s gentlemanom, ktorú si pozrelo len 7-tisíc divákov, hoci mala premiéru na Valentína. Scenáristickú prvotinu Jaromíra Hanzlíka režíroval Jiří Adamec, ktorý má na konte desiatky úspešných televíznych projektov, Leto s gentlemanom však bolo jeho prvým projektom pre veľké plátno.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.