Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
02.04.2019, 13:15

Je mojím najväčším Slovákom, hovorí Róbert Bezák v dokumente o Antonovi Srholcovi

Ďalší dokument z ankety Najväčší Slovák uvedie RTVS v stredu večer na Jednotke.

Je mojím najväčším Slovákom, hovorí Róbert Bezák v dokumente o Antonovi Srholcovi
Zdroj: RTVS

V stredu 3. apríla uvedie RTVS na Jednotke ďalší dokument z ankety Najväčší Slovák. Tentokrát v ňom divákom priblíži život saleziána a filantropa Antona Srholca, sprievodcom bude emeritný arcibiskup Róbert Bezák. 

Rímskokatolícky kňaz a salezián, filantrop, charitatívny pracovník a politický väzeň Anton Srholec zasvätil svoj život jedinému cieľu - pomáhať. O jeho veľkom srdci svedčí aj jeho výrok: „V každom človeku je anjel, len ho treba objaviť.“

Zdroj: RTVS

​Anton Srholec bol od mladosti rozhodnutý zasvätiť svoj život službe Bohu a mládeži. Cesta za týmto cieľom však nebola jednoduchá. Jeho život budú môcť diváci spoznať bližšie v subjektívnom dokumente RTVS, ktorým ich bude sprevádzať Róbert Bezák.

„Život pripravil Antonovi Srholcovi ťažké skúšky, ale on si zachoval svoje človečenstvo. Splnil sľuby, ktoré dal. Žil v pravde. Bol príkladom pre nás mnohých. Myslím si, že patrí medzi desať najväčších Slovákov. Je mojím najväčším Slovákom,“ uviedol o Srholcovi Róbert Bezák.

Po dokumente bude nasledovať diskusia, ktorú bude moderovať Štefan Chrappa. Spolu s Róbertom Bezákom budú o živote a práci Antona Srholca diskutovať aj novinár Jaroslav Daniška a historik a publicista František Neupauer.

Budúci týždeň v stredu 10. apríla odvysiela RTVS dokument a diskusiu venovanú Cyrilovi a Metodovi. Ich obhajcami budú Božidara Turzonovová a Cyril Vasiľ.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.