Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.04.2019, 14:29

Blíži sa premiéra záverečnej série Hry o tróny. HBO bude jeden týždeň voľne dostupná

Pred premiérou finálnej série Hry o tróny odvysiela HBO maratóny všetkých predchádzajúcich sérií.

Blíži sa premiéra záverečnej série Hry o tróny. HBO bude jeden týždeň voľne dostupná
Zdroj: HBO

Fanúšikovia americko-britského seriálu Hra o tróny z dielne HBO sa dočkali. Výpravný seriál nakrútený podľa podľa fantasy ságy Pieseň ohňa a ľadu od Georgea R. R. Martina odštartuje 15. apríla svoju záverečnú, už ôsmu sériu. Každá z jej šiestich častí má 54 minút. Celú ságu uzavrie 26. mája dvojhodinový dokument o nakrúcaní poslednej série.

HBO bude pri tejto príležitosti od 8. do 14. apríla voľne dostupná a pre fanúšikov ságy prinesie na HBO 3 maratón všetkých predchádzajúcich siedmych sérií Hry o tróny. Každý deň od pondelka do nedele odvysiela jednu kompletnú sériu. Seriálový maratón doplnia aj ďalšie seriálové hity ako Pustina, Barry, Kempovanie, Mamon, Úspech, Hráči, Hackerville či Rozvod.

Hra o tróny je najväčším hitom HBO v jeho doterajšej histórii, prvú sériu uviedla HBO 17. apríla 2011. Fantasy sága prilákala rekordné množstvo divákov a bola veľmi dobre prijatá aj kritikmi. Získala mnohé ocenenia a nominácie, vrátanie nominácie na Primetime Emmy Award v kategórii mimoriadny dramatický seriál a to pre všetky tri doteraz ukončené série, nomináciu Golden Globe Award pre najlepší televízny seriál v kategórii drámy, Hugo Award pre najlepšiu dramatickú prezentáciu v dlhej a taktiež aj krátkej forme, a Peabody Award. Účinkujúci herci tiež nahromadili početné ocenenia.

Presný rozpočet seriálu nie je známy, prvých päť sérií stálo HBO zhruba 60 miliónov dolárov za každú sériu, teda 6 miliónov dolárov za jednu  epizódu. Rozpočet šiestej série bol zvýšený na 10 miliónov dolárov za jednu epizódu, pričom značná časť z tohto rozpočtu išla do nakrútenia doteraz najväčšej bitky seriálu "Battle of the Bastards". Značná časť rozpočtu ide aj do špeciálnych vizuálnych efektov.

Pozrite si galériu z ôsmej série:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.