Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.04.2019, 16:45

Ministrov neobišla pokuta. Divák sa sťažoval na podnecovanie nenávisti a znevažovanie

Sťažnosť sa týkala druhej epizódy s názvom Národná púť.

Ministrov neobišla pokuta. Divák sa sťažoval na podnecovanie nenávisti a znevažovanie
Zdroj: TV JOJ

Komediálny seriál Ministri priniesla JOJ na obrazovky na jeseň minulého roka, parodovala v ňom prostredie fiktívnej slovenskej politickej scény. V rolách bizarných a svojských postavičkách členov vlády sa predstavili Tomáš Maštalír v role premiéra Milana, Milo Kráľ ako jeho hovorca, Marián Miezga ako minister vnútra, Lukáš Latinák ako minister školstva či Jana Oľhová ako ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny. Televízia v prvej sérii uviedla 12 polhodinových epizód, v tomto roku prinesie ďalšie pokračovanie seriálu.

Seriál parodoval známe kauzy politikov a chronicky známe politické výroky ako do tankoch, človek človeku, skutok sa nestal, hlas podobný premiérovi… Rade pre vysielanie a retransmisiu sa divák sťažoval na druhú epizódu s názvom Národná púť, kde ministerka práce pripravovala premiéra a celý ministerský kabinet na púť do Levoče, ktorej sa zúčastnil aj biskup. Televízia JOJ ju odvysielala 11. septembra 2018 v prime time.

Sťažnosť sa týkala porušenia zákona o vysielaní a retransmisii, konkrétne paragrafu 19, ktorý hovorí o zákaze propagovania násilia, podnecovania nenávisti, znevažovaní alebo hanobení na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine.

Rada uznala sťažnosť diváka ako opodstatnenú a televízii udelila pokutu 3 319 eur.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.