Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.04.2019, 15:25

Nedeľné politické relácie: Kiskova strana, Dankov odvod a voľba ústavných sudcov

Prinášame prehľad hostí a tém nedeľných diskusných relácií na Markíze, Jednotke a TA3.

Nedeľné politické relácie: Kiskova strana, Dankov odvod a voľba ústavných sudcov
Zdroj: TASR

Prezident Andrej Kiska tento týždeň videom na Facebooku ohlásil, že založí vlastnú politickú stranu. Veľa detailov však zatiaľ neprezradil. Moderátor Michal Kovačič si úradujúceho prezidenta pozval do nedeľnej diskusnej relácie Na telo, kde sa ho bude pýtať na podrobnosti a možných partnerov na spoluprácu. Reláciu uvádza Markíza v nedeľu o 13:00.

Hosťami diskusnej relácie O 5 minút 12 budú v nedeľu 7. apríla Miroslav Číž zo Smeru-SD, splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz z Mostu-Híd a poslanci Ľubomír Galko z SaS a Veronika Remišová z OĽaNO.

Témami relácie budú voľby kandidátov na ústavných sudcov v parlamente a obnovenie funkčnosti Ústavného súdu SR. Moderuje Jozef Hajko.

Reláciu V politike vysiela TA3 o 11:00. Hosťami budú bývalá premiérka Iveta Radičová a v ďalšom bloku poslanci parlamentu Natália Blahová z SaS, Radovan Baláž zo SNS a Eduard Heger z OĽaNO. Pozvanie dostal aj zástupca strany Smer-SD.

Moderátor Norbert Dolinský bude s Ivetou Radičovou diskutovať o postavení a úlohe žien v politike, zvolení Zuzany Čaputovej za prezidentku SR a o vznikajúcich politických subjektoch.

S poslancami parlamentu bude debatovať o zablokovaní Istanbulského dohovoru, situácii pri voľbe kandidátov na posty sudcov Ústavného súdu a zrušení osobitného odvodu pre obchodné reťazce.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.