Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.04.2019, 12:10

Disney spustí svoju streamovaciu službu v USA v novembri

Bude lacnejšia ako Netflix, obsah bude zameraný na rodinné filmy a zábavné programy.

Disney spustí svoju streamovaciu službu v USA v novembri
Zdroj: Reuters

Americká mediálna a filmová spoločnosť Walt Disney spustí svoju streamovaciu službu v Spojených štátoch v polovici novembra. Ponúkne ju síce lacnejšie než rival Netflix, jej obsah však bude užší a zameraný na rodinné filmy a rodinné zábavné programy. V noci na dnešok o tom informoval šéf firmy Robert Iger.

Za službu s názvom Disney Plus si spoločnosť bude mesačne účtovať 6,99 dolára, zatiaľ čo internetová televízia Netflix ponúka svoje mesačné predplatné za 13 dolárov. Diváci Disney Plus budú môcť vidieť napríklad sériu Hviezdnych vojen alebo seriál Simpsonovci a stovky ďalších seriálov a filmov. Bude ich možné tiež stiahnuť a sledovať offline.

Po americkom štarte 12. novembra by sa služba mala do dvoch rokov rozšíriť i do Európy a Ázie. Koncern odhaduje, že do roku 2024 bude mať 60 až 90 miliónov zákazníkov. Exkluzívne chce ponúkať program pochádzajúce z vlastného štúdia, ktoré stiahne z ponuky Netflixu a ďalších rivalov. Netflix má v USA asi 60 miliónov zákazníkov.

Akcie Netflixu v reakcii na správu spadli asi o päť percent, čím sa trhová hodnota firmy počas niekoľkých minút znížila o osem miliárd dolárov. Pohybovala sa tak okolo 153 miliárd USD. Neskôr akcie stratu mierne znížili. Akcie Disney sa vydali opačným smerom, stúpli o viac než desať percent a trhová hodnota spoločnosti vzrástla o 23 miliárd asi na 235 miliárd dolárov.

Na jeseň tohto roka sa chystá prísť na trh s vlastnou streamovaciou službou i spoločnosť Apple. Cenu, akou chce konkurovať, predajca smartfónov zatiaľ neoznámil. Sľubuje ale exkluzívne programy, na ktorých bude spolupracovať s hollywoodskymi hviezdami, ako je režisér Steven Spielberg alebo herečky Reese Witherspoon a Jennifer Aniston, napísala agentúra DPA.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.