Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.04.2019, 15:15

Nová Farma stavila na večnú rivalitu medzi Slovákmi. Odštartuje na jeseň

Markíza bude pokračovať vo vynovenom koncepte Farmy z predchádzajúcej série.

Nová Farma stavila na večnú rivalitu medzi Slovákmi. Odštartuje na jeseň
Zdroj: TV Markíza

Reality show Farma, ktorú vysiela Markíza od roku 2011, prešla uplynulý rok viacerými zmenami. Prvou veľkou zmenou v jubilejnej desiatej sérii bola nová moderátorka. Eva "Evelyn" Kramerová nahradila na poste dlhoročnú tvár Farmy - Kvetu Horváthovú. Druhou významnou zmenou bolo rozdelenie súťažiach na "bohatých" a "chudobných".

V tíme "chudobných" boli bežní súťažiaci, privilegovaný tím "bohatých" reprezentovali známe slovenské celebrity - Twiinsky, Silvia Šuvadová, Martin Šmahel, ​Ibrahim Majga, Katarína Brychtová ​či Robo Mikla.

Zdroj: Markíza

​Po počiatočnej kritike sa však televízii zmeny vyplatili. Finále sa stalo v oboch hlavných cieľových skupinách najsledovanejšou epizódou celej sezóny. Pri obrazovkách bolo viac než pol milióna divákov starších než 12 rokov a Markíza si pripísala rekordnú sledovanosť 9,3 percenta a nadpriemerný trhový podiel 28,1 percenta v strategickej cieľovej skupine divákov od 12 do 54 rokov.

Zdroj: TV Markíza

Súboj večných rivalov

V novej, už 11. sérii, ktorú prinesie Markíza po ročnej prestávke na jeseň, bude súťažiach sprevádzať opäť Evelyn a z predchádzajúcej série zostane zachovaný aj koncept rozdelenia súťažiacich na dva tímy. Tentokrát však nebude proti sebe stáť ľud vs. celebrity, ale televízia využije večnú rivalitu medzi východniarmi a západniarmi. Súťažiaci sa tak rozdelia do tímov podľa toho, či im je bližší východ alebo západ Slovenska, píše portál mediaboom.

Zdroj: Markíza

​Prvú Farmu vysielala Markíza od júla do septembra v roku 2011. V prvej sérii súťažilo 10 súťažiacich, postupne sa ich počet zvyšoval až na 21 súťažiacich. Televízia prináša každý rok jednu sériu, okrem rokov 2012 a 2017, kedy priniesla jarnú aj zimnú časť.

Po úspechu prvej série totiž uviedla televízia hneď po pár mesiacoch zimnú verziu reality šou, a to ako prvá na svete. Táto séria patrila nielen k najkontroverznejším, ale zároveň aj k najsledovanejším ročníkom Farmy.

Rovnaká situácia sa zopakovala aj v roku 2017, kedy sa zároveň zvýšila výhra z dovtedajších 50 000 na 75 000 eur. Špeciálnou bola tiež 7. séria z roku 2016, v ktorej nesúťažili noví farmári, ale na statok sa vrátili vybraní účinkujúci z predošlých ročníkov.

Farma sa vysiela v 50-tich krajinách sveta. Vôbec prvú Farmu odvysielali v Švédsku, najväčší počet sérií bol odvysielaný v Nórsku, kde reality šou zabáva divákov už od roku 2001.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.