Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.04.2019, 15:37

Twitter zvýšil zisk aj tržby, prekvapivo vzrástol aj počet používateľov

Tržby povzbudili predovšetkým príjmy z reklamy, ktoré predstavovali 679 miliónov dolárov.

Twitter zvýšil zisk aj tržby, prekvapivo vzrástol aj počet používateľov
Zdroj: Reuters

Prevádzkovateľ sociálnej siete Twitter v prvom štvrťroku zvýšil čistý štvrťročný zisk na 191 miliónov dolárov z 61 miliónov pred rokom.

Počet mesačných aktívnych užívateľov sa potom v porovnaní s predchádzajúcimi troma mesiacmi prekvapivo zvýšil o deväť miliónov na 330 miliónov, uviedla firma. Analytici v ankete spoločnosti Refinitiv odhadovali, že spoločnosť naopak o 2,2 milióna užívateľov príde a vykáže ich len 318,8 milióna.

Twitter sa snaží skvalitniť služby a vymazáva tisíce spamov a podozrivých účtov. Rozhodol sa tiež, že v nasledujúcom štvrťroku prestane počty mesačných aktívnych užívateľov zverejňovať. Oznamovať bude len počty každodenných používateľov, ktorí denne dostávajú reklamu, a dajú sa teda speňažiť. Ich objem narástol v období od januára do marca medziročne o 12 percent na 134 miliónov. 

Tržby firmy sa v prvom kvartáli zvýšili o 18 percent na 787 miliónov dolárov. Analytici odhadovali, že sa tržby vyšplhajú len na 776,1 milióna. Tržby povzbudili predovšetkým príjmy z reklamy, ktoré predstavovali 679 miliónov dolárov. Twitter ale investorov sklamal odhadom hospodárskych výsledkov na aktuálny štvrťrok. Podľa firmy sa tržby budú pohybovať medzi 770 a 830 miliónmi dolárov. Analytici v ankete spoločnosti Refinitiv odhadujú tržby vo výške 819,5 milióna dolárov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.